fbpx
Close

Rahapuu blogi | Estateguru vahetas karva

Avatar

Foto: EstateGuru

Tuleb välja, et viis aastat võib mööduda väga kiiresti, sest just täpselt nii vanaks sai hüpoteegiga tagatud ärilaenude vahendamise portaal Estateguru. Mäletan hästi, kuidas esimesel aastal suhtlesime Marek Pärteliga (CEO, co-founder) telefonitsi mitmel korral ühisrahastuse teemadel, see oli veel siis, kui suhteliselt esimeste projektidena olid listitud asutajatega seotud projektid.

Tegelikult olen veidi isegi üllatunud, et Estateguru on nii suureks kasvanud, sest ühisrahastust võib teha kahte moodi: (1) go big or go home või (2) be profitable and remain the status quo. Esimest rada astub näiteks Bondora, kes kolistab kõik panged ja potid läbi ning lõpuks jõuab kasumisse, teise raja kirjeldamiseks võiks mõelda Omaraha peale, kes on kasumis ja veidi ka üritanud väljapoole areneda, kuid ega sellest suurt välja tulnud pole.

Estateguru on võtnud elemente esimesest ja teisest ning jõudnud kuldse keskteena välja sinna, kus ettevõttes töötab 20+ inimest, genereeritakse kasumit ja kumualtiivne laenumaht on peatselt 100 miljoni euroni jõudmas. Vägev!

Loe edasi SIIT.

Mis on Rahapuu blogi?

scroll to top