fbpx
Close

Rahapuu blogi | Dear diary: uudiseid BHFi rindelt

Avatar

Sõbrad! Andke andeks! Baltic Horizon Fundi kohta tuleb pidevalt uusi uudiseid ja kuna Rahapuu blogi on mõnes mõttes minu avalik päevik, siis mulle on oluline, et saaksin selle emotsiooni salvestada. Hilisema analüüsi käigus saan seega paremini aimdust, mis ühel või teisel hetkel mind enim kõnetas.

Kui eile märkisin üles mõtteid BHFi osakute tagasiostu kohta, siis täna tehti avalikuks Standard&Poor’si hinnang BHFile. Mis aga veelgi põnevam, siis raportist selgub mõni huvitav nüanss nii võlakirjade programmi kui dividendide kohta.

Kõigepealt toome välja, et S&P hindas BHFi reitinguga MM3, mis üleüldisemas tähenduses tähendaks BB+/BB reitingut. Wikipedia kohaselt on tegu Non-Investment Grade (speculative-grade) reitinguga. Kuivõrd S&P hindab väga suuri ettevõtteid ja BHF oma 224 miljoni eurose fondiga on piisk meres, siis on mõnevõrra arusaadav, et reiting liiga kõrge tulla ei saanud. Lisame juurde Eesti riigile iseloomuliku riski ning kokku saamegi segu kohalikus mastaabis heast, kuid maailma mastaabis keskpärasest fondist. Kohalike konkurentidega võrreldes tuuakse välja, et fond on pigem heas positsioonis.

Loe edasi SIIT.

Mis on Rahapuu blogi?

scroll to top