fbpx
Close

LHV finantsportaal | Pensionifondid investeerivad idufirmadesse

Avatar

Hiljuti teatas kaubandus-tööstuskoda, et 2018. aasta algas pensionifondide varade Eestisse investeerimise vaates väga positiivselt. Nimelt esmakordselt moodustas Eestisse tehtud investeeringute osakaal enam kui 10% pensionifondide varadest.

Seejuures kõige enam on Eesti majandusse investeerinud LHV pensionifondid, moodustades kogumahust pea 70%. LHV soovib arendada kohalikku kapitaliturgu ning toetada uute edukate ettevõtete loomist. Selleks on pensionifondidel lai valik erinevaid võimalusi. Varasemalt on meedias kajastatud nii LHV investeeringuid Eesti ettevõtete võlakirjadesse kui ka kinnisvarasse. Oluliselt vähem kõlapinda leidsid aga LHV pensionifondide investeeringud kolme Eestis asutatud riskikapitalifondi. Need investeeringud pakuvad pensionifondidele varade hajutamise võimalust ning ka kõrget oodatavat tootlust.

Riskikapital (venture capital) on lühidalt öeldes kapital, mida kaasavad varases arengufaasis ettevõtted, et teostada oma arenguplaane. Sellistelt ettevõtetelt ootavad investorid suurt kasvupotentsiaali ja tugevat konkurentsieelist, kuid arvestama peab ka kõrgema riskitasemega. Riskikapitalifonde juhivad laia kontaktide võrgustikuga professionaalid, kes on sageli olnud ise edukate idufirmade asutajad või töötajad. Neil on kogemus, kuidas ära tunda hea äriidee ning kuidas üles ehitada edukas ettevõte. Igal aastal tutvuvad fondijuhid sadade ettevõtete äriplaanidega ning valivad nendest välja üksikud parimad. Riskikapitalifondid koondavad nii era- kui institutsionaalsete investorite raha ning investeerivad pika ajahorisondiga.

Loe edasi SIIT.

Mis on LHV finantsportaal?

scroll to top