fbpx
Close

Parim D-vitamiin – investeering sinu tervisesse

Avatar

Foto: Unsplash

Investeerimine tundub tänapäeval olevat midagi sellist, millest räägitakse üha enam ja üha enam korraldatakse investeerimiskoolitusi, avaldatakse investeerimisalaseid raamatuid, peetakse blogisid ning tehakse podcaste. Investeerida saab näiteks kinnisvarasse, aktsiatesse, fondidesse, krüptorahasse.

Investeering, mis on tegelikult rahast veelgi olulisem, on investeering enda tervisesse ja heaolusse. Üks võimalus oma tervist igal aastaajal turgutada, on leida parim D-vitamiin, mis toetab su tegevusi misiganes ette võtad. Samuti on oluline välja selgitada, kuidas valida õigeid toimeühikuid (nt on müügil 1000 IU kui ka D-vitamiin 4000 iu) ehk leida parim D-vitamiin just sulle.

Milline on parim D-vitamiin?

Nii nagu eelpool nimetatud investeerimisvõimaluste valikul peab igaüks ära tundma nii öelda selle õige investeerimisvaldkonna, peaks igaüks leidma endale ka selle, milline on tema jaoks see parim D-vitamiin. Kui siiski on keeruline otsustada, millist D-vitamiini osta, siis alljärgnevalt toome välja  mõned kriteeriumid, kuidas valida parim D-vitamiin just sinu jaoks.

 

1) Millisel kujul võiks D-vitamiin olla ehk kuidas võtta D-vitamiini?  D-vitamiinid võivad olla nii tablettidena, õlikapslitena, spreina, tilkadena. Näiteks D-vitamiini päikesepärlite puhul piisab ühest tilgast ning vitamiin 4000iu ehk päevane annus on võetud. Nii et igaüks saab valida, millist versiooni ta eelistab. Üks võimalus, kuidas vitamiin lastele anda, on kummikarude näol (nt ananassi kummikommid või mõne muu maitsega kummikommid). Esiteks näevad kummikarukesed toredad välja ning maitsevad samuti hästi, mistõttu ei tundu vitamiini võtmine midagi ebameeldivat.

2) Kas D-vitamiini tuleks võtta organismi toetamiseks või on vereanalüüsi tulemusel selgunud D-vitamiini puudus ehk tuleks võtta suurem annus näiteks kuurina? D-vitamiini päevane annus sõltub sellest, kas on tegemist imiku, väikelapse või täiskasvanuga ning kas on tuvastatud D-vitamiini puudus. 1000-2000 IU on profülaktiline annus Eestis ning suuremad annused (nt D3 vitamiin 4000 IU või D-vitamiin 10000) on sobilikud siis, kui vereanalüüsi tulemusel on selgunud D-vitamiini puudujääk. Seega parim D-vitamiin on selline, mis vastab vajadusele (kas profülaktikaks või vajadusest lähtuvalt).

3) Kellele D-vitamiin on mõeldud? Kui valida parim D-vitamiin imikule, siis tuleks valida tilgad, kui täiskasvanule, siis sobib ka teisel kujul D-vitamiin (kapslid vms).

D vitamiin on beebile vajalik seetõttu, et imikutel ei ole D-vitamiini depood, kuid kui ei tarbi D-vitamiini, võib lastel tekkida rahhiit ja täiskasvanutel luude hõrenemine. Seega tuleb igal juhul D-vitamiini vastsündinutele ja ka väikelastele anda, sest vitamiini puudus võib tekkida väga kergesti. D3-vitamiin on tarvilik ka immuunsüsteemi normaalseks toimimiseks ja luude normaalseks arenguks ning kasvuks. D3-vitamiin lihtsustab seda, et kaltsium imenduks organismi, mistõttu toetab D-vitamiin läbi selle ka luude ja hammaste tervist.

Järgida tuleks perearsti poolt ette kirjutatud või apteekri poolt soovitatud D-vitamiini kogust nii nagu kõikide toidulisandite puhul.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top