fbpx
Close

Krüptovaluuta võrguhasartmängudes: omandamise ja kasutamise omadused

Avatar

Eestis ei ole krüptoraha ostmine ja kasutamine keeruline. Osariigi tasandil toetatakse kõiki seda tüüpi varadega tehtavaid toiminguid. Seetõttu pole eestlased krüptovaluutasse investeerimise võimaluse kasutamise vastu. Lisaks, saate seda kasutada erineval viisil. Korralikud finantsinvesteeringud aitavad suurendada kapitali, isegi kui see on digitaalne.

Bitcoinide ostmise omadused Eestis

Bitcoin on tänapäeval endiselt kõige populaarsem ja kalleim krüptovaluuta. Kasutame tema näidet digitaalsete varadega tehtavate toimingute omaduste käsitlemiseks. See ei erine palju võrreldes teiste müntidega.

Bitcoine müüakse erineval viisil:

 • börsi kaudu;
 • integreeritud rakendussüsteemide kaudu;
 • krediitkaardi või sularahaülekande abil.

Finantstehingu tegemiseks peate registreeruma vastavas teenuses. Enamikul juhtudel on see suhteliselt standardne: esitage KYC-teave, sisestage isikuandmed, kontrollige kontot mistahes teile mugaval viisil. See avab juurdepääsu erinevatele viisidele bitcoinide ostmiseks. Edasine kauplemine ei nõua erilisi oskusi. See sarnaneb valuutavahetusega ühes virtuaalteenuses.

Krüptoraha kasutamise seaduslikkus Eestis

Riik võttis Euroopa Liidus esimesena vastu direktiivi 2015/849. See reguleerib krüptoraha ringlust ja kasutamist ametlikul tasemel. See tegevus andis tõuke digitaalsete varade turu arengule ja investorite riiki meelitamisele.

Eestis tegutseb erinevaid börse, millel on kohalik tegevusluba. Ja seda peetakse seaduslikuks kogu ELis. See legaliseerib krüpto kaubanduse nii hulgi- kui jaemüügiettevõttele, nii ettevõtetele kui ka erainvestoritele. Seetõttu on selle vara kasutamine riigis seaduslik ja selle omandamine on usaldusväärne investeering.

Blockchain kui Bitcoini usaldusväärsuse tagatis

Blockchain on andmete levitamise ja salvestamise süsteemi üldnimetus. See on suur võrk, millega on ühendatud sadu või isegi tuhandeid arvuteid. Need ongi teabehoidlad.

Lihtsa näite puhul näeb see välja järgmine: konkreetne fail, nagu digitaalse koodi komplekt, jagatakse tükkideks ja salvestatakse erinevatele ressurssidele. Selleks, et mitte kaotada oma olulisi osi, dubleeritakse tükid. Ainult dekoodri koodi omanik saab neid koos koguda. Kui eeldame, et kellelgi õnnestus häkkida sadu personaalarvuteid ja leida nendest soovitud faili tükid, ei ole võimalik neid uuesti kokku panna. See on tohutu pusle, mis koosneb ainulaadse test elementidest.

Seetõttu peetakse plokiahela süsteemi anonüümseks ja kõige usaldusväärsemaks. Keegi ei tea, millised andmed tema arvutis on, ja kellele need kuuluvad. Ja neid on võimatu häkkida ja varastada spetsiaalse digitaalse võtmeta.

Börsid Bitcoini ostmiseks Eestis

Kuna riik oli esimene, kes legaliseeris krüptoraha, on paljud krüptovaluutabörsid registreeritud ja tegutsevad selle territooriumil. Järgmised on kõige populaarsemad ja usaldusväärsemad:

 • CryptoWallet.com. Võimaldab teil töötada enamiku digitaalvaluuta tüüpidega. Klientide soovil saab ta neile väljastada krüptovaluuta deebetkaardi. Nii Bitcoini saab kasutada nagu mistahes muud pärisraha.
 • 2012. aastal USA-s asutatud sellest sai üks esimesi börse, mille kaudu paljud krüptomaailma sisenesid. Sellel on lihtne ja intuitiivne liides, suur toimingute kiirus ja usaldusväärsus ning see toetab reaalvaluutasid. Kuid see paistab silma ühe kõrgeima vahendustasu protsendiga.
 • Börs, mille kaudu saab kaubelda krüptoraha, aktsiate, virtuaalvaluutaga jne. Sellel asuvaid varasid ei saa otseselt kasutada kauplustes kaupade ostmiseks. Minimaalne sissemakse on 500 dollarit, mis ei pruugi olla kõigile mugav.
 • Üks väheseid krüptobörse, mida haldab juriidiline isik. Kohandatud mugavaks tööks fiati kontodega. Saate kanda raha bitcoinidele ja tagasi, kasutades pangakaarte ja maksesüsteeme nagu Skrill.

See ei ole täielik nimekiri võimalikest ja usaldusväärsetest teenustest krüptoraha ostmiseks ja müümiseks Eestis. Kasutajal on õigus valida endale sobiv. Enne tööle asumist peate lihtsalt kontrollima selle litsentsi ja seaduslikkust. Teave selle kohta on alati saadaval avatud allikates.

Krüptovaluuta kasutamine online kasiinodes

Kui saate bitcoine kasutada poodidest kaupade ostmiseks või kinnisvarasse investeerimiseks, siis miks ei võiks te neid kasutada online kasiinodes panustamiseks? See probleem on juba ammu lahendatud. Paljud kasiinod Eestis aktsepteerivad krüptoraha maksevahendina. Palju huvitavaid ja seaduslikke võimalusi leiab veebilehe eestikasiinod.info nimekirjast.

Sellel lahendusel on mitmeid eeliseid:

 • kiired ja usaldusväärsed tehingud;
 • madalad vahendustasud ja maksesüsteemid;
 • universaalsus erinevates riikides (pole vaja vahetada kohaliku valuuta vastu);
 • digitaalsete ressursside allika läbipaistvus ja ausus (neid ei saa võltsida);
 • vastupidavus inflatsioonile ja muudele finantskõikumistele.

Hasartmängudes on kahte tüüpi veebikasiinosid, mis aktsepteerivad maksevahendina Bitcoini ja muid münte. Esimesed on klassikalised saidid, mis veebipoodide eeskujul toetavad krüptorahaga töötamist. Teine tüüp on plokiahela kasiino. Nende töö põhineb täielikult sellel tehnoloogial. Ja isegi kui kasiino suletakse, ei kao mängija kontolt raha kuhugi, sest seda hoitakse samuti plokiahelas.

Kõige öeldu põhjal võime järeldada, et krüptovaluuta on tulevik. Üha enam mängureid läheb sellele digitaalsele varale üle, selle lihtsuse, kättesaadavuse ja töökindluse tõttu. Protsessi reguleerimine seadusandlikul tasandil aitab kaasa selle protsessi stabiilsusele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top