fbpx
Close

Madis Müür | Eestit ähvardab jõukus ja rahvastiku juurdekasv!

Avatar

Bloomberg kirjutas ÜRO prognoosidest, kuidas Baltikumi ähvardab elanikkonna krahh, kusjuures Eesti puhul on oodata rahvaarvu langemist 13% võrra 2050. aastaks ja 32% võrra 2100 aastaks. Meedias on see saamas juba olulist vastukaja. Ka meil siin tehakse tulevikuprognoose sarnaste eelduste pealt, delfi kommentaarium on ikka kirumist täis, meil on halb suusailm, Eurovisoonis tulevad järjest kehvemad tulemused jnejne.

Kuulge lõpetaks selle negatiivsuse ja paanika levitamise moe juba ära? Tüütu ju nii pika aja peale. Sellised järeldused on tehtud kas vana info pealt või pole muid trende arvesse võetud. Seis pole sugugi nii hull, hoopis vastupidi. Eestil läheb vägagi hästi, väga tubli areng on olnud ja edaspidi läheb veelgi paremini.

Rahvaarv on reaalsuses hoopis alates 2015. aastast kasvanud! Tol aastal kasvas statistikaameti andmetel rohkem kui 2500 inimese võrra ja lõppenud aastal ligi 3000 inimese võrra statistikaameti esialgsetel andmetel, kusjuures eelmine aasta ületas sisse rännanute arv ligi 5000 inimese võrra väljarännet.

Loe edasi SIIT.

Kes on Madis Müür?

scroll to top