polar.com

Madara Cosmetics plaanib järgmisel kahel aastal kiire kasvu jätkumist

Foto: Siim Semiskar

Eelmise aasta novembris Balti börsi alternatiivturul ehk First Northil noteeritud Läti kosmeetikatootja Madara Cosmetics (MDARA) teatas börsiteate vahendusel, et tänavuse aasta lõpuks saavutatakse oodatud käibenumbrid ning järgmiseks kaheks aastaks planeeritakse kiire kasvu jätkumist.

2018. aasta lõpu eel kinnitab ettevõtte tegevjuhtkond, et käibe-eesmärk 10 miljonit eurot tuleb täis. Olenevalt detsembri müüginumbritest võib käibenumber küll lõpuks välja hõigatud eesmärgist kuni 5% võrra erineda, seisab Madara poolt avaldatud teates.

Võttes arvesse tänavuse aasta eesmärkide täitumist, hõikas firma välja ka sihid järgmiseks kaheks aastaks, mille kohaselt oodatakse tugeva kasvu jätkumist.

Madara hinnangul on loodusliku kosmeetika turul käimas positiivsed ajad ning seetõttu on plaanis arengusse ka piisavalt investeerida.

Kõike eelnevat arvesse võttes tahab Madara Cosmetics jätkata 2019. ja 2020. aastal kiiret kasvu ning jõuda 2020. aastal 15 miljoni euro suuruse käibeni.

Madara aktsia alustas tänavust kalendriaastat hinnatasemel 7,5 eurot ning kerkis jaanuaris ka rekordilisele tasemele 8,35 eurot. Aasta madalpunktis käis aktsia hind 7,15 euro peal ning on nende ridade kirjutamise hetkeks taas tõusnud 7,8 eurole.

Graafik: Nasdaq Baltic

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga