fbpx
Close

“Kuldse Börsi” abil karjääri alustanud kinnisvaraettevõtja: alati on ruumi uutele ettevõtetele!

Avatar

-Allan Kool | Foto: Siim Semiskar

Podcastis “Edu Valem” käis hiljuti külas kinnisvaraettevõtja Allan Kool, kes Hammerheadi nimelise firma juhatuse liikmena tegutseb ärikinnisvaraarendajana. Kool rääkis muuhulgas väga inspireerivalt oma teekonna algusest, kui hulljulgete noorte meeste esimene kinnisvaratehing sai sõlmitud vaid “Kuldsest Börsist” saadud kahe telefoninumbri abil.

“Alguses ei olnud väga palju kapitali vaja – osaühingu asutamise riigilõiv ja osakapitali sissemakse. See polnud suur summa. Me alguses investeeringuid ei teinud. Üürisime pisikese kontoriruumi, “Kuldne Börs” oli laua peal, City24 oli just tegemisel tol ajal. Tuttavate kaudu otsisime, kes tahab korterit üürida, kes tahab üürile anda,” meenutas Kool oma kinnisvaraettevõtluse algusaegu.

Ettevõtlik mees jätkas muigelsui: “Mäletan, et päris esimese tehingu tegin nii, et “Kuldse Börsi” viimasel lehel oli (kuulutus), et ostan krundi Lääne-Virumaale mere äärde Vergi kanti ja eespool oli, et müün krunti Vergis Lääne-Virumaal. Nii sidusime esimese tehingu kokku. Sõitsime kohale, endal midagi muud ei olnud kui see informatsioon ja kaks telefoninumbrit.”

Kool on seda meelt, et mingis valdkonnas nullist ettevõtet alustada võib ka nappide kogemustega, nagu tema seda aastaid tagasi tegi. Parem variant on aga mõned aastad teha erialast palgatööd ning valdkonnast pilt ette saada. Tema sõnul on uuteks ettevõtmisteks maailmas ruumi igal hetkel.

“See on vähem seotud tänase päeva või ajalooga ja rohkem seotud nende meestega, kes tahavad oma ettevõtet luua. Eestis ja maailmas on alati ruumi uutele ettevõtetele. Sõltub ellusuhtumisest, entusiasmist ja motivatsioonist,” vastas Kool küsimusele, kas tänapäeval võiks kinnisvarasektoris olla õige hetk uue ettevõttega alustamiseks.

Kuula saadet “kinnisvaramogul” Allan Kooliga:

scroll to top