fbpx
Close

Kuidas vabastada oma hirmud avaliku esinemise ees?

Avatar

Kui inimkonna ajaloos on enamuse ajast liikumapanevaks jõuks olnud surmahirm, kas kiskjate, keskkonna või samade ressursside nimel konkureerivate liigikaaslaste näol, siis tänapäeva ühiskonnas reeglina neid probleeme enam ei eksisteeri. Inimeste “hirmuanum” vajab aga täitmist ning üheks asendajaks on kerkinud paaniline kartus avaliku sõnavõtu ees.

Sellest probleemist pääsemiseks on loodud kogukond Avaliku Esinemise Klubi, kes korraldab koolitusi ja töötubasid, et aidata inimestel hirmudest vabaneda ning saada paremaks esinejaks.

“Avaliku esinemise puhul üks peamiseid asju, miks inimesed hakkavad kartma ja häbenema on see, et jäädakse endasse kinni ja mõeldakse, mida teised neist arvavad. Tegelikult võiks oma fookuse panna informatsioonile, mida saab teistele edasi anda. Fookust endast välja viies muutub kohe ka seisund,” selgitas ettevõtmise üks eestvedajaid ja koolituste läbiviija Risto Sulu.

“Alguses ruumi sisenedes mõtlesin: ‘Vau, milline põhjalik ettevalmistus’. Mulle väga meeldis ennast avav ja sõbralik koolitaja ja põnevad tutvumisharjutused. Minu soovitus tegijatele: ‘Jätkake samas vaimus!'”

Kaja, Avaliku Esinemise Klubi koolitusel osalenu.

Avaliku Esinemise Klubis võetakse eesmärgiks leida iga inimese eripära, sest kellegi teise matkimise asemel peab leidma enda kehakeele, hääletooni ja tunnetuse. Sellisel viisil saab igaüks meist olla avaliku esinejana parim versioon iseendast.

Tähtis ei ole vormida inimest kellekski teiseks vaid vabastada piirangud ja blokeeringud, mis hoiavad teda eneseväljendamises tagasi. Esimeseks ja üheks suurimaks takistuseks ongi see, et üritatakse olla keegi teine.

“Minu suur eeskuju on Tony Robbins ja ma olen proovinud teda palju matkida. Koolituste tagasiside on näidanud, et kui ma olen üritanud olla keegi teine, siis kvaliteet kohe langeb. Kui ma olen mina ise, siis tagasiside punktid tõusevad,” kommenteeris Avaliku Esinemise Klubi kaasasutaja ja coach Risto Sulu.

“Õppisin ennast koolituse tõhusate grupitööde käigus rohkem tundma. Väga meeldis inimeste vahel tekkinud sünergia ning tänu koolitusele saadud uued tutvused.”

Jaak, Avaliku Esinemise Klubi koolitusel osalenu.

“Minu jaoks on kõige olulisem, mis ma seni Avaliku Esinemise Klubist olen saanud, oskus iseenda seisundit juhtida. Kui sa tunned hirmu, siis on mingid tööriistad olemas, millega neid hirme endas ära kaotada,” lisas kogukonna kaasasutaja ja idee autor Argo Luigas.

Koolitused algavad lõbusate ja huvitavate tutvumisharjutustega ja seejärel harjutatakse enda seisundi juhtimist. Koolituse põhiosas on näpuotsaga teooriat, kuid peamine informatsioon antakse edasi läbi praktiliste tegevuste.

“Mina võtsin koolituselt kaasa uue mooduse, kuidas teisi paremini tundma õppida ning huvitava viisi, kuidas enda seisundit efektiivsemalt muuta.”

Reili, Avaliku Esinemise Klubi koolitusel osalenu.

“Inimene, kes juba meie kogukonnaga liitub ja koolitustele tuleb, on sellega juba pool teekonnast käinud. Koolitusel me võtame tal hirmud ära ning anname kätte avaliku esinemise põhitõed ning tegeleme selle teekonna teise poolega,” julgustab Sulu astuma esimest sammu ja ennast Avaliku Esinemise Klubi üritustele kirja panema.

Järgmine Avaliku Esinemise Klubi üritus toimub 14. märtsil kell 18.00 BlissTrays. Teemaks on “Ruumi loomine ja lugude kasutamine”. Osavõtupanus on 15€, mille võib tasuda ka koha peal sularahas.

Lisainfo saamiseks liituge Faebooki grupiga “Avaliku Esinemise Klubi” või saatke e-kiri aadressil ristosulu@gmail.com.


Rahajutud.ee lugejatele on korraldajatel eripakkumine! Pangaülekandega enne üritust pileti soetamisel on hinnaks 10€.

Ülekanne tuleb teha: Transformational Development OÜ, EE282200221068387845 (Swedbank).

10€ pileti soetamisel palume inimestele märkida pangaülekandes enda ees- ja perekonnanimi ning sooduskoodi märksõnana “Rahajutud”.


scroll to top