fbpx
Close

Avaliku Esinemise Klubi: kogukond, mis aitab avada oma täit potentsiaali

Avatar

Kas sul on tekkinud olukordi, kus pead rahva ees ütlema mõned laused nii, et kogu tähelepanu on suunatud just sulle, aga mõte kiilub kinni ja keha kattub külma higiga? Kas avaliku esinemise hirm võrdub sinu jaoks surmahirmuga? Kas rahvahulga ees kõneledes mõtled üksnes sellele, kuidas ennast mitte lolliks teha?

Need küsimused olid väga aktuaalsed ka Argo Luigase ja Risto Sulu jaoks, kelle ühise töö tulemusena on käima lükatud Avaliku Esinemise Klubi, mida mehed ise nimetavad sarnaste sihtidega inimeste kogukonnaks. Eesmärkideni jõudmiseks toimub koolitustesari, kus aidatakse teoreetiliste teadmiste ja praktiliste harjutuste abil parandada osalejate esinemisjulgust ning -oskusi.

“Mida kaugemale, sa elus jõuad, seda tõenäolisem on, et sul on vaja hakata avalikult esinema.” – Avaliku Esinemise Klubi kaasasutaja Argo Luigas.

“Ma nägin, et mul on järjest rohkem vaja rahva ees esineda, kuid hirm hoidis mind tagasi ja ei lubanud oma täielikku potentsiaali avada. Ma mõistsin, et mul jäävad paljud asjad elus saavutamata, kuna ma ei julge oma arvamust välja öelda,” rääkis Luigas põhilisest motivaatorist, mis viis kogukonna loomiseni.

Argo rääkis oma mõtetest coachinguga tegelevale Risto Sulule, kes haaras ideest kinni ja koos lükati käima Avaliku Esinemise Klubi.

“Ma olen kogu elu introvert olnud. Kooli ajast mäletan, kuidas ma pidin klassi ette luuletust vastama minema ja ma ei julgenud punastades ja pobisedes klassikaaslastele ega õpetajale otsagi vaadata. Sellest ajast alates olen endaga teinud palju tööd ning võin kindlalt väita, et introverdi jaoks muudab avaliku esinemise krambist ülesaamine elu täielikult,” lisas Sulu enda kogemuse.

“Avaliku esinemise oskus on üks mõjuvõimsamaid oskuseid elus, mida omandada. Praktika on näidanud, et kogukondlik õpe tagab selle, et oskused omandatakse kiiremini kui lihtsalt koolitustel käies või üksi pusides.” – Avaliku Esinemise Klubi kaasasutaja ja koolituste läbiviija Risto Sulu.

Mõlema mehe sõnul on paljudel koolitustel puudu praktilisest poolest ning Avaliku Esinemise Klubi eesmärk on rõhku panna just praktikale, kuna ise erinevate harjutuste käigus õpitavat kohe läbi tehes tõuseb omandatava info hulk 10-20 protsendi pealt 70-80 protsendini.

“Oluline on üritustele kohale tulla ning ülejäänud toimub kõik iseenesest. Pole vaja karta, et koolitusel teiste ees hätta jääd, kuna kõik kohale tulnud inimesed on väljas ühe eesmärgi nimel – vabastada oma hirmud avaliku esinemise ees,” julgustas Luigas inimesi astuma esimest sammu ja registreerima ennast Avaliku Esinemise Klubi koolitusele.

Järgmine Avaliku Esinemise Klubi üritus toimub 14. märtsil kell 18.00 BlissTrays. Teemaks on “Ruumi loomine ja lugude kasutamine”. Osavõtupanus on 15€, mille võib tasuda ka koha peal sularahas.

Lisainfo saamiseks liituge Faebooki grupiga “Avaliku Esinemise Klubi” või saatke e-kiri aadressil ristosulu@gmail.com.


Rahajutud.ee lugejatele on korraldajatel eripakkumine! Pangaülekandega enne üritust pileti soetamisel on hinnaks 10€.

Ülekanne tuleb teha: Transformational Development OÜ, EE282200221068387845 (Swedbank).

10€ pileti soetamisel palume inimestele märkida pangaülekandes enda ees- ja perekonnanimi ning sooduskoodi märksõnana “Rahajutud”.


scroll to top