fbpx
Close

Bill Gates: kindel on, et järgmine finantskriis tuleb!

Avatar

Microsofti kaasasutaja Bill Gates usub, et millalgi lähitulevikus on maailma finantsturgudel tulemas järgmine globaalne kriis, mis saab olema umbes sama karm kui 2008. aastal juhtunu.

Amazoni juhi Jeff Bezose järel rikkuselt maailmas teisel kohal paiknev Gates pidas sotsiaalplatvormil Reddit küsimuste ja vastuste sessiooni, kus inimesed said temalt soovitud teemadel aru pärida. Kui üks huviline päris, kas lähitulevikus on näha 2008. aastaga võrreldavat finantskriisi, siis oli Gatesil konkreetne, kuid positiivse varjundiga vastus olemas.

“Jah! Raske on öelda millal, kuid kindel on see, et kriis kindlasti tuleb,” sõnas Gates. Mees tõi eeskujuks oma hea sõbra, legendaarse investori Warren Buffetti, kes finantskriisid hoopis oma osta ja hoia investeerimisstrateegiaga enda kasuks tööle on panud.

Kuigi miljardärist filantroobi vastus võib esmapilgul tunduda negatiivsena, siis mees ise lõpetas Redditi sessiooni optimistlikul toonil, kuna tema arvates innovatsioon ja kapitalism parandavad inimeste elujärge igal pool maailmas.

Gates on korduvalt välja öelnud, et tema arvates on objektiivselt hinnates maailm arenenud peaaegu igas aspektis, kuna inimesed hoolivad üksteisest rohkem ja teaduses tehakse järjekindlalt uusi arenguid.

Bill Gates on oma varanduse samuti inimkonna eduks tööle pannud, kui Bill ja Melinda Gatesi nimeline fond, mida juhib tema naine, tegeleb keerulistes oludes elavate inimeste aitamisega. 2016. aastal ütles Gates, et tema arvates on aastaks 2030 võimalik maailmast täielik vaesus kaotada.

scroll to top