fbpx
Close

Krüptovaluutade kauplemisplatvorm läks häkkerite tõttu pankrotti

Avatar

Lõuna-Koreas tegutsev krüptovaluutade kauplemisplatvorm Youbit teatas teisipäeval, et peab oma uksed kinni panema ja pankrotiavalduse esitama, kuna langes sel aastal juba teistkordselt häkkerite ohvriks.

Youbiti hädad said alguse aprillis, kui pahalased tungisid platvormi süsteemidesse sisse ja varastasid 4000 bitcoini. Kohaliku meedia andmetel viisid tolle küberrünnaku jäljed otse Põhja-Koreasse, vahendab Reuters.

Teistkordselt sattus Youbit häkkerite ohvriks ööl vastu teisipäeva ning kurjategijate saagiks langes 17% kogu ettevõtte kontodel olnud varadest.

Platvorm ei täpsustanud kahjude ulatust, kuid teatas, et kõigi klientide krüptovaluutade kontod hinnatakse alla 75% peale. Momentaalselt lõpetati ka kauplemistegevus, et minimiseerida klientide kaotuseid.

Youbit oli Lõuna-Korea krüptovaluutade turul väike tegija, kui nende konkurent Bithumb hõlmab umbes 70% kogu sealsest turuväärtusest.

Krüptovaluutade turud ning elektroonilised rahakotid, kus virtuaalraha hoitakse, on pidevalt olnud häkkerite tähelepanu keskpunktis ning ekspertide sõnul saavad pahalased pidevast hindade tõusust üksnes indu juurde.

Bitcoini hind tõusis kõigi aegade rekordile väga lähedale, kui Luksemburgis baseeruval Bitstampi börsil maksis üks Bitcoin teisipäeva varahommikul 18759 dollarit.

scroll to top