fbpx
Close

Krüpto ja kasiinod – armastuse ja vihkamise suhe

Avatar

Paljudele inimestele seondub krüptoraha ning eriti Bitcoin millegi keerulise, hirmutava ja ehk isegi kriminaalsega. Selline arvamus on mitmetel mängijatel, kelle jaoks on krüptomaailm kaugeks jäänud.

Me kavatseme selle aga kohe ümber lükata. Pärast selle artikli lugemist on teie krüpto-kasiino suhe muutunud vihkamisest armastuseks.

Ajalugu

Krüpto näol on tegemist elektroonilise rahaga. Tänaseks pakuvad mitmed veebikasiinod ühe võimaliku maksevahendina Bitcoini. Põhjus on lihtne – see on lihtne, kiire ja mugav võimalus sissemaksete teostamiseks.

Kui Bitcoin mitmeid aastaid tagasi välja tuli, ennustati sellele suurt tulevikku. Mitmed inimesed olid uue valuuta suhtes skeptilised. Bitcoini kasiinod on aga tulnud selleks, et jääda.

Mis on Bitcoin?

Bitcoin on krüptovaluuta, mis loodi aastal 2009. Krüptovaluuta tähendab, et raha väärtus eksisteerib ainult internetis. Bitcoini ning teiste krüptorahade maksed on krüpteeritud, kusjuures seda krüpteeringut on põhimõtteliselt võimatu lahti murda.

Bitcoin töötab blokiahela ehk blockchain tehnoloogial. Selle väärtus võib muutuda sarnaselt kulla või nafta omale ning see sõltub nõudlusest.

Mida rohkem tahetakse Bitcoini osta (ehk mida suurem nõudlus selle järele on), seda kõrgemale tõuseb Bitcoini hind.

Bitcoin on aga loodud nii, et seda on olemas vaid määratud spetsiaalne hulk. Kui kõik Bitcoinid on kasutusse võetud, ei ole neid võimalik enam juurde toota.

Just tänu sellele on seda lihtne võrrelda naftaga – praegu on naftat maapõues veel piisavalt, kuid sellele on üha keerulisem ligi pääseda. Ka Bitcoini kaevandatakse spetsiaalsel moel matemaatiliste vahendite abil. Selleks kasutatakse arvuteid ning nende jõudlust.

Mida vähem Bitcoini alles on, seda keerulisemaks muutub valuuta kaevandamine.

Eelarvamused

Krüptorahas maksete tegemine on jäänud tahaplaanile suuresti eelarvamuste tõttu. Inimestel on raske vastu võtta uusi harjumusi. Arvatakse, et lihtsam on maksta nende valuutade ning vahenditega, mis on pikalt kasutuses olnud ning alati toiminud.

See on inimeste loomuses, et uute asjadega harjumine aega võtab. Küll aga on krüptoraha kasutamises veebikasiinodes mitmeid eeliseid. Nendest kohe räägimegi.

Krüptoraha eelised kasiinos

1. Krüptoraha on pangadussüsteemi väline valuuta

Pankadel ei ole mingisugust kontrolli ega ülevaadet teie krüptoraha kohta. See tähendab, et te ei pea oma krüptohoiuseid varustama ei padja ega madratsi all. Kürpto on kindel viis oma raha hoiustamiseks, sest kui maailmas peaks aset leidma finantskatastroof, ei puuduta see teie krüptorahavarusid.

2. Ülikiired ülekanded

Bitcoini rahaülekanded on internetikasiinodes ülimalt kiired. Krüpto abil saab rahaülekandeid teha olenemata kellaajast ning need on ülikiired. Kui pankades ei pruugi ülekanded nädalavahetustel liikuda, siis Bitcoiniga seda probleemi ei ole.

See tähendab, et kui teil tuleb tuju laupäeval mängida, saate sissemakse teha Bitcoiniga. Enne, kui arugi saate, on raha teie veebikasiino profiilil.

3. Bitcoinil puudub inflatsioon

Bitcoin ei ole seotud ei pankade aga valitsusega, mis tähendab, et see on süsteemiväline valuuta. See tähendab omakorda, et Bitcoin on dollari, euro või inglise naelaga võrreldes kaitstud igasuguste poliitiliste mõõnade ja tõusude eest.

4. Krüptoraha on anonüümne

Bitcoin ning teised krüptorahad on täiesti anonüümsed ning broneeritud ainult teile. Tänu sellele pole ohtu, et sa varguse või pettuse ohvriks langeksid.

5. Krüpto on ainult teie oma

Bitcoin on täielikult teie valduses. Bitcoin on regulatsioonide- ning süsteemiväline, tänu millele on kõik ressursid teie vastutusel ning teistel ei ole nende üle mitte mingisugust kontrolli.

Millised kasiinod aktsepteerivad krüptoraha?

Bitcoin on kaasaegne virtuaalraha, mille kasutajaskond kasvab iga päevaga. Eestis on hetkel 2 Eesti Maksu- ja Tolliameti litsentsiga kasiinot, mis aktsepteerivad Bitcoini makseid: Kingswin kasiino ning Tonybet kasiino. Tänu Bitcoini kasvavale populaarsusele on krüptoraha võimalust oodata varsti ka teistes mänguasutustes.

Kuidas Eesti kasiinodes Bitcoini kasutada?

Eesti kasiinodes on võimalik kasutada Bitcoini sissemaksete ja väljamaksete tegemiseks. Lisaks on võimalik kasutada ka teisi maksemeetodeid, näiteks pangaülekandeid ja krediitkaarti.

On väike tõenäosus, et hakkate Bitcoini soetama ainult selleks, et kasiinos mängida. Seega sobib see maksemeetod rohkem neile, kes on krüptorahaga lähemalt tuttavad.

Selleks, et kasiinos Bitcoiniga sissemakset teha, on vajalik krüptorahakott (näiteks Neteller või Skrill). See tähendab, et teil tuleb teha sissemakse veebikasiino krüptorahakotti.

Bitcoini kontonumber erineb teie tavalise pangaarve omast. Kui pangaarve number on kindla formaadiga numbrite jada (Eesti pangakontode IBANid hakkavad näiteks EE-ga), siis Bitcoini numbrikombinatsioon näeb välja kergelt öeldes kaootiline.

Kui kiired on Bitcoini ülekanded?

Bitcoinimaksed peavad enne teie kontole jõudmist saama üldjuhul vähemalt kuue krüptoraha kaevandaja kinnituse. Tihti jõuab raha teie kontole juba minutiga, kuid mõnikord võib see võtta 1-2 tundi. Bitcoiniga tehtavad väljamaksed võtavad aega kuni 2 tundi ning tihti on need veelgi kiiremad.

Kas sisse- ja väljamaksetega kaasneb teenustasu?

Bitcoiniga sisse- ja väljamakseid tehes peate tihtipeale arvestama väikese teenustasuga. Lisaks sellele võib teenustasu nõuda ka teie krüptorahakott. Lisatasu suurus oleneb teie rahakoti tingimustest ja sellest, millised on kasiino pakkumised.

Kokkuvõte

Krüptoraha on endiselt paljudele inimestele võõras. Seetõttu ei julgeta seda tihti kasutada. Tegemist on aga vägagi ohutu makseviisiga.

Siiski soovitame krüptot maksete tegemiseks kasutada vaid siis, kui sellega sinasõber olete.

scroll to top