fbpx
Close

India hoiatas investoreid, et krüptorahadel on Ponzi skeemi tunnused

Avatar

India rahandusminister liitus eelmise nädala lõpus mitmete oma ametikaaslastega teistest riikidest, kui hoiatas investoreid krüptovaluutadega kauplemisel kaasas käivate ohtude kohta ning võrdles neid lausa Ponzi skeemidega.

Minister sõnas ametliku pressiteate vahendusel, et krüptorahade üle pole riigis mingit seaduslikku järelvalvet ning investorite kaitse puudub. Samas päris otseselt ühestki võimalikust keelust ei räägitud.

“Krüptovaluutadega toimetavad investorid teevad seda täielikult omal vastutusel ning parem oleks selles valdkonnas üldse mitte tehinguid teha. Krüptovaluutades on tõeline risk suureks mullistumiseks nagu seda tihti ka Ponzi skeemides kohata võib,” seisis ministeeriumi avalikus pöördumises.

Ponzi skeem on teatavasti petuskeem, mis lubab investoritele suurt tulu ning esialgu makstaksegi korralikult raha uute liitujate kulul välja. Ühel hetkel tõmmatakse aga “juhe seinast” ning hilisemad skeemiga liitujad kaotavad kogu sissepandud kapitali, vahendab Reuters.

India ei reguleeri hetkel kuidagi krüptovaluutade turgu, kuid sarnaselt paljudele teistele riikidele hoitakse sektoril pingsalt silm peal ja mõeldakse, kuidas oleks kõige parem paljude arvates spekulatiivset mulli reguleerida.

scroll to top