fbpx
Close

Ohumärk finantsvabaduse poole pürgijatele: pensionile minek võib su tappa

Avatar

Portaal Moneyish.com avaldas huvitavad uuringud, mille kohaselt on enneaegselt pensionile minevatel meestel 20% suurem oht varem surra.

Umbes kolmandik ameeriklasi otsustab minna pensionile 62-aastasena, kui seal riigis on võimalik varem töötamine lõpetada ning hakata pensioni välja võtma. Uuringud näitavad aga seda, et tõenäoliselt oleks vähemalt meestel kasulikum veel paar aastat tööl käia ning veidi hiljem karjäärile punkt panna.

Cornelli ja Melbourne’i ülikoolide uuringud võrdlesid USA sündide ja surmade andmeid pensionile mineku ajaga. Välja tuli tugev korrelatsioon enne õiget aega pensionile mineku ning enneaegsete surmade vahel. Eriti silmapaistev tuli erinevus välja meeste puhul, kui enneaegsetest pensionäridest meestel tõusis surma oht koguni 20%.

Naiste puhul nii suurt numbrit välja ei tulnud ning uuringu tegijad selgitasid seda mõttega, et meeste puhul on nende vaimne seisund võrreldes naistega palju tihedamalt seotud tööalase karjääriga ja töölt lahkumine mõjub neile eriti rängalt.

Portaalis stress.com välja toodud tabeli kohaselt on pensionile jäämine 43 kõige stressirikkama asja edetabelis koguni 10. kohal. Kui inimese sotsiaalne elu on otseselt seotud töökohaga või ta pole finantsiliselt piisavalt kindlustatud, siis töökarjääri lõppemine võib tähendada seniste sõprade kadumist ning korraliku sissetuleku kadumist. See on paljudele aga otsetee depressiooni ja tervisehädade suunas.

Kui veel pensionile jäämine toimub vastu inimese tahtmist, ta kas sunnitakse lahkuma või lausa koondatakse, siis võib see kogu pensionieale peale panna väga negatiivse varjundi, millest kuni surmani lahti ei saadagi.

Cornelli ja Melbourne’i ülikoolide uuring toetab seniseid uuringuid, mille kohaselt on üldiselt tervisele kasulikum, mida kauem oma töökarjääri jätkatakse.

Näiteks Harvardi ülikool on hetkel läbi viimas uuringut, mille seniste andmete kohaselt on pensionäridel koguni 40% suurem oht saada südamerabandus, võrreldes samas eas inimestega, kes veel tööl käivad.

Sarnaseid uuringuid on tehtud ka Euroopas, kus näiteks mitmest Briti ülikoolide uuringutest on välja tulnud pensionile jäämise kahjulikud mõjud inimeste vaimsele tervisele.

scroll to top