fbpx
Close

Harju Elektri dividendiettepanek pani aktsia hoopis langema

Avatar

Tallinna börsil viimase aastaga peaaegu 100-protsendilise hinnatõusu läbi teinud Harju Elektri (HAE1T) andis kolmapäevase kauplemispäeva alguses mõned protsendid tagasi, kuigi ettevõte avaldas tugeva 2017. aasta majandusaruande ning plaanib kogu tavapärase puhaskasumi dividendidena välja maksta.

Harju Elekter Grupi jaoks kujunesid nii 4. kvartal kui ka 2017. aasta tervikuna muutuste rohkeks ja erakordselt edukaks. 2016. aasta lõpus sõlmitud suuremahulised lepingud ja lisandunud müügitellimused tõid kaasa rekordilised müügitulud ning ajaloo suurimad kasumid. Kontserni juhatus teeb kooskõlastatult nõukoguga ettepaneku maksta aktsionäridele dividende 0,24 eurot aktsia kohta, kokku 4,3 miljonit eurot, mis moodustab 100% aruandeaasta tavapärasest puhaskasumist,” alustas ettevõte oma börsiteadet.

Harju Elektri puhaskasum oli möödunud aastal lausa 29,1 miljonit, kuid selles numbris kajastub ka nende omanduses olnud ettevõtte PKC aktsiate müügist saadud 25,8 miljonit, siis võrreldav kasum oli 4,3 miljonit eurot. 2016. aastal oli sama number 3,2 miljonit eurot.

Eriti võimsalt suutis ettevõte 2016. aastaga võrreldes kasvatada oma müügitulu, kui 2017. aasta jooksul oli see 102,7 miljonit eurot. Võrdluseks aasta varasemal perioodil oli numbriks 61,2 miljonit eurot.

Vaatamata positiivsetele tulemustele ja viimaste aastate rekordidividendile, lootis mingi hulk investoreid Harju Elektrilt ilmselt veel suuremat dividendimakset, kuna aktsia tegi paari esimese tunniga umbes 5-protsendilise languse ning kella 12 seisuga maksis 6,32 eurot.

2017. aasta auditeerimata majandusaruande leiab SIIT.

scroll to top