fbpx
Close

Gerd Kanter: teiste heakskiidu nimel tegutsedes tõelist läbilööki ei tule!

Avatar

Foto: "Edu Valem"

Podcastis “Edu Valem” käis sel korral külaliseks kettaheite olümpiavõitja ja maailmameister Gerd Kanter, kelle vägiteod spordis on väga edukalt üle kantavad ka teistesse valdkondadesse. Ühe põhisõnumina käis vägilane välja, et kaugele jõudmiseks on vaja asju teha enda jaoks. Kui peamine on teistele tõestamise vajadus, siis päris tippu kuskil ei jõua.

“Sõltumata valdkonnast tuleb tagasilööke igal juhul ja see on täiesti normaalne protsessi osa,” rääkis väga põhjaliku ja metoodilise mehena tuntud Kanter. “Aga reegel – vähemalt minu kogemuse näol – on see, et kui sa oskad nendest kaotustest ja tagasilöökidest teha õiged järeldused ja analüüsid, siis sealt saab selged suunised, kuidas edukamalt ja paremini edasi minna.”

Tippsportlasena oli Kanteril kaotustest üle saamiseks valem olemas: “Lähikondlased ikka nendel rasketel hetkedel aitavad. Vahel tuleb ikka haavu lakkuda ja kui on lähedased inimesed olemas, kes sind nendel keerulistel momentidel lohutavad, siis see aitab lihtsamalt üle saada.”

“On oluline enda jaoks selgeks mõelda, kelle jaoks me midagi teeme. Kui suudame endale teadvustada, et me ei ürita edu saavutada, et vanematele või sõpradele midagi tõestada. Üritame saavutada midagi, millest ise hoolime. Seni, kuni tegutseme kellegi teise heakskiitu otsides, seda päris läbilööki ei tule,” tõi sportlaskarjääri lõpetanud ja uut edu treeneri ja spordiametnikuna püüdev Kanter välja ühe oma põhimõtte.

Kettaheites ühel perioodil maailma parimaks meheks olnud Kanteri sõnul peab iga inimene mõistma, et midagi tehes peab tahtma ise edu saavutada. Siis on võimalik gaas põhja vajutada ja oma asjad kõige paremal moel ära teha. “Kuni me natukenegi üritame tunnetada, mida teised arvavad või sellesse suhtuvad, siis on meil tegelikult teatavad pidurid peal. Seega, tehke asju enda huvides ja oma eesmärkidest lähtuvalt, siis on kõige lihtsam edu saavutada,” andis Kanter omapoolse soovituse.

Kuula “Edu Valemi” podcasti Gerd Kanteriga:

scroll to top