fbpx
Close

Eesti turule lisandus uus kahjukindlustusselts – LHV Kindlustus

Avatar

Foto: Siim Semiskar

6. mail 2020 allkirjastasid AS LHV Group ja Toveko Invest OÜ kahjukindlustusseltsi AS LHV Kindlustus asutamisotsuse ja kinnitasid ettevõtte põhikirja. Seltsi põhitegevuseks saab kahjukindlustustoodete pakkumine. Kindlustusseltsi tegevusega alustamiseks on veel vajalik tegevusloa saamine Finantsinspektsioonilt.

AS-i LHV Kindlustus aktsiakapitaliks on 1 250 000 eurot, mis on jagatud 1 250 000 aktsiaks nimiväärtusega 1 euro selliselt, et 65% kõikidest AS-i LHV Kindlustus aktsiatest (812 500 aktsiat) kuulub AS-le LHV Group, ning 35% (437 500 aktsiat) Toveko Invest OÜ-le. Uus selts on AS-i LHV Group tütarettevõte ning kuulub LHV konsolideerimisgruppi. Aktsionäride kokkuleppe kohaselt suurendatakse AS-i LHV Kindlustus aktsiakapitali enne tegevusloa saamist 5 000 000 euroni, seisab ettevõtte börsiteates.

LHV Groupi seisukohalt on kahjukindlustusseltsi asutamise eesmärk pakkuda lisaväärtust LHV jaeklientidele ja parandada kasumlikult tegutsedes kindlustusvõimalusi Eesti turul laiemalt. Pakkudes kindlustuskaitseid LHV ja Euronicsi klientidele, luuakse sünergia, mis tagab kindlustusseltsile piisavas mahus kindlustuspreemiad, et katta ära kahjud ja kulud ning saavutada kasumlik tegutsemine koheselt kindlustustegevuse käivitumisel.

Käesoleval aastal on AS-il LHV Kindlustus plaanis taotleda tegevusluba. Ettevõtte asutamisest kuni tegevusloa saamiseni kannab LHV Kindlustus kulusid ja teenib kahjumit. Tütarettevõttega seotud finatsprognoosi avaldab LHV Group pärast tegevusloa saamist.

Ettevõtte nõukogusse kuuluvad neli liiget: Madis Toomsalu (esimees), Erki Kilu, Jaan Koppel ja Veiko Poolgas. Täna toimus ka ettevõtte nõukogu esimene koosolek.

AS-i LHV Kindlustus juhatuse liikmeteks valiti Tarmo Koll ja Jaanus Seppa. Tarmo Kolli volitused juhatuse liikmena algavad tänasest. Jaanus Seppa asub juhatuse liikme kohale 1. septembrist 2020, saades ka juhatuse esimeheks. AS-i LHV Group juhtkonna liikmetel puuduvad isiklikud huvid seoses AS-i LHV Kindlustus asutamisega.

scroll to top