fbpx
Close

Eesti naisinvestorite lemmik Madara Cosmetics raporteeris positiivsetest tulemustest

Avatar

Käesoleva nädala alguses avaldasid Nasdaq Balticu börsikeskkonna vahendusel oma eelmise aasta finantstulemused kaks Läti firmat – Riia börsi põhinimekirjas listitud HansaMatrix ja alternatiivturul First North kauplev Madara Cosmetics.

Eelmisel aastal börsile tulnud Läti kosmeetikatootja Madara Cosmetics avaldas 2017. aasta auditeerimata majandustulemused SIIN. Värskel börsifirmal õnnestus võrreldes 2016. aastaga kasvatada nii käivet kui ka kasumit.

Madara Cosmeticsi käive eelmisel aastal ulatus 7,4 miljoni euroni, mis on 26,3% kõrgem võrreldes aastaga 2016. Firma enda sõnul oli nende eesmärk 7,6 miljonit eurot ning nad on väga rahul, et sellele numbrile jõuti nii ligidale üksnes seniseid turustamiskanaleid kasutades. 2018. aastaks on endale seatud käibenumbriks 10 miljonit eurot.

Rekordiline oli ka ettevõtte kasuminumber, kui 2017. aasta puhaskasumiks kirjutati 1,24 miljonit eurot, mis on aastataguse ajaga võrreldes 54% rohkem. Ettevõtte sõnul oleks kasuminumber võinud olla suurem, kui ühekordse kuluna poleks arvesse läinud ka börsil noteerimise kulu 0,3 miljonit eurot.

Madara Cosmetics (MDARA) üks aktsia maksis Balti börsi First North turul teisipäeva hommikuse seisuga 8 eurot.

Riia börsi põhinimekirjas listitud elektroonikafirma HansaMatrix näitas samuti aasta lõikes arengut, kui sai kirja rekordilised müüginumbrid 19,683 miljonit eurot. See on võrreldes 2016. aastaga 16% rohkem.

Puhaskasumit teenis firma 2017. aasta 12 kuuga kokku 1,527 miljonit eurot ning kasv võrreldes aastataguse ajaga oli koguni 160%. Auditeerimata vahearuande leiab SIIT.

Aasta lõpus õnnestus ettevõttel kasumirida kasvatada ka ühekordsete sündmustega, kui 0,33 miljonit võideti maksuseaduste muudatusest tingituna ja 0,13 miljonit eurot tänu pangalaenu refinantseerimisele.

Eelmise aasta kasvu põhiliseks teguriks nimetas HansaMatrixi finantsdirektor börsiteate vahendusel seda, et nõudlus nende toodete vastu kasvas ning telliti rohkem suurema kasumlikkusega tooteid. Samuti suutis ettevõte enda sõnul edukalt ära kasutada suurenenud tootmisvõimsuse.

HansaMatrixi (HMX1R) aktsia avanes teisipäeval hinnatasemel 7,9 eurot.

scroll to top