fbpx
Close

Baltic Horizon Fund ostab 35 miljoni eest Postimaja kaubanduskeskuse

Avatar

Kinnisvarafond Baltic Horizon Fund plaanib omandada Postimaja kaubanduskeskuse Tallinna südalinnas, teatas ettevõte kolmapäeval börsiteate vahendusel.

“Fondi jaoks on tehinguga seotud olulisteks strateegilisteks kaalutlusteks sünergia võimalus, mis tuleneb Postimaja kinnistu asukohast kõrvuti Coca-Cola Plaza kinnistuga, mis juba kuulub Fondi portfelli, ning Tallinna Peatänava projektist. Selle sünergia saavutamiseks ning arhitektuurilise lahenduse välja töötamiseks on partneriks valitud arhitektuuribüroo HG Arhitektuur OÜ koos oma tööga „Rotermann Passage“. Kavandatav lahendus hõlmab uut väliskujundust, suurendab väljarenditavat pinda ja on suunatud funktsionaalsuse parandamisele kahe hoone vahele jääva ala ja Rotermanni kvartali suhtes,” seisab börsiteates.

Tehingu lõpuleviimisel makstav kogu ostuhind on ümardatult 34,4 miljonit eurot, millest ligikaudu 30,8 miljonit eurot on fondivalitseja näinud ette hinnana Postimaja olemasoleva rahavoo eest ning 3,6 miljonit eurot kui tasu potentsiaalse laienduse võimaliku tulevase rahavoo eest.

Oodatava olemasoleva rahavoo omandamise ligikaudne tootlus on 6%, kogu ostuhinna ligikaudseks tootluseks on 5,4%. Postimaja tänane kogu väljarenditav pind on 9141 m2. Ankurrentnikeks on Rimi, H&M, New Yorker, Eesti Post ja MyFitness.

Tehingu lõpuleviimise eelduseks on koondumise loa saamine Eesti Konkurentsiametilt.

Osana tehingust on objekti müüjaga samasse gruppi kuuluv Rootsis registreeritud äriühing CA I Estland AB nõustunud märkima Fondi osakuid 2,35 miljoni euro ulatuses. Sellega seoses on fondivalitseja võtnud kohustuse korraldada teatud hulga Fondi osakute emiteerimine mitteavaliku suunatud pakkumisena.

scroll to top