fbpx
Close

Balti börsi põhinimekirjas oli märtsis rohkem rohelist värvi kui punast, langejaid vedas Baltika

Avatar

Nasdaq Baltic | Foto: Siim Semiskar

Märts Balti börsidel oli eelmise kuuga võrreldes edukam, rohkemate aktsiate hinnad tõusid. Aktsia hind langes 14 ettevõttel, kahel muutust ei toimunud ning 18 firma väärtpaberite hind langes.

Kõige suurema tõusu tegi Tallinna börs 1, 45% ning kasvasid ka üldindeks OMXBBGI ning Vilniuse börsiindeks.  Riia börs indeks langes märtsikuus 1,37%.

Balti börside viimase 52 nädala liikumine graafikul:

nasdaqbaltic.com

Märtsis oli Tallinna ja Riia börsil 21 ja Nasdaq Vilniusel 20 kauplemispäeva. Kokku tehti Baltikumi peale 10 910 tehingut ehk keskmiselt 527 tehingut päevas. Tehingutest 247 tehti Tallinna börsil, 239 tehingut Vilniuses ja vaid 44 Riias.

Top10 ettevõtted märtsi käibe arvestuses (tuhanded eurod):

nasdaqbaltic.com

Balti börsi põhinimekirja aktsiate liikumine märtsis:

Kõige rohkem kasvas Läti tehnoloogiatootja SAF Tehnika aktsia, nimelt 7,41%. Korralik tõus oli ka Harju Elektril – 5,6%. Positiivses suunas liikujaid oli Balti põhinimekirjas kokku 17.

nasdaqbaltic.com

Märkimisväärse languse (28,37%) tegi uute uudistega lagedale tulnud rõivatootja Baltika aktsia hind. Suur langus oli veel probleemide kütkes vaevleva Läti ravimitootja Olainfarmi aktsial 9,66% ja nende otsesel konkurendil Grindeksil 9,2%.

nasdaqbaltic.com
scroll to top