fbpx
Close

Aktsiaturgude tõusu ja üldise eufooria taustal piilub ähvardav krahh?

Avatar

USA börsiindeksid sulgusid reedel rekordilistel tasemetel ning näitasid korralikku nädalast kasvu, kuna investorid püsisid optimistlikud nii maailmamajanduse kui ka USA ärikliima suhtes.

Dow Jones’i tööstusindeks kerkis reedel 0,9% ja lõpetas 25 803,19 punkti peal. Kogu nädala peale tuli kasvu 2%. S&P 500 tõusis 0,7% ning see oli laiapõhjaline, kuna 11-st põhilisest sektorist koguni kaheksa lõpetas positiivse näiduga. Kogu nädala peale tõusis 2786,24 punkti peal lõpetanud indeks 1,6%.

See oli teiseks järjestikkuseks nädalaks, kui mõlemad suured indeksid kerkisid ning viimasest kaheksast nädalast on selliseid olnud seitse.

Aktsiaturge on ootamas ees huvitavad nädalad, kuna tulemas on earnings season ehk periood, kus ettevõtted avaldavad oma eelmise aasta viimase kvartali tulemusi. Analüütikud eeldavad pigem tugevaid numbreid, kuigi kardetakse, et hiljuti Washingtonis vastu võetud uus maksuseadus hakkab vett segama.

S&P 500 indeks on ajalooliselt kaua liikunud üles, tegemata ühtegi rohkem kui 5-protsendilist korrektsiooni ning turgude volatiilsus on samuti ennenägematult madal.

Osad analüütikud kardavad, et turud ongi jõudnud kriisieelsesse staadiumisse, kus üldine eufooria ja optimism on nii kõrge, et negatiivseid uudiseid lihtsalt ignoreeritakse ja langused ostetakse investorite poolt kiiresti üles.

Selline “pidu” ei saa tõenäoliselt kaua kesta ning ekspertide hinnangul tuleb lihtsalt loota, et inimesed jääksid mõistlikuks. Vastasel juhul võib aktsiaturge oodata ees krahh.

USA börsidel algas “pikk nädalavahetus”, kuna esmaspäeval Martin Luther Kingi päeva auks on turud suletud.

scroll to top