fbpx
Close

Aastataguse ajaga võrreldes kasumit suurendanud LHV Groupi juht: meie äri kasvab!

Avatar

Tallinna börsil noteeritud LHV Group (LHV1T) avaldas teisipäeval börsiteate vahendusel ettevõtte käimasoleva aasta kolmanda kvartali ja kogu üheksa kuu auditeerimata majandustulemused.

Käesoleva aasta kolmanda kvartaliga teenis AS LHV Group konsolideeritult 6,2 miljonit eurot puhaskasumit. Panga kasumiks kujunes 4,4 miljonit eurot ja varahalduse kasumiks 2,1 miljonit eurot, seisis firma börsiteates.

LHV aktsionäridele kuuluva omakapitali tootlus oli kolmandas kvartalis 15,9%. Võrreldes teise kvartaliga vähenes grupi konsolideeritud kasum 3,9 miljoni euro võrra, kuna teise kvartali tulemused sisaldasid Mokilizingase osaluse müügitulu ja suuremaid tulusid institutsionaalse panganduse tehingu nõustamisest.

Võrreldes 2017. aasta kolmanda kvartaliga suurenes grupi puhaskasum 0,7 miljonit eurot. Laenude allahindluseid tehti kolmandas kvartalis mahus 1,9 miljonit eurot ning avansilist tulumaksu tasuti summas 0,5 miljonit eurot.

Grupi konsolideeritud netolaenuportfell kasvas kvartaliga 35 miljoni euro võrra (+5%; +11 miljonit eurot II kvartalis) 812 miljoni euroni. Konsolideeritud hoiused kasvasid kvartaliga 95 miljoni euro võrra (+ 6%; -183 miljonit eurot II kvartalis) ja jõudsid 1638 miljoni euroni. Seejuures kasvasid maksevahendajatega seotud hoiused 41 miljoni euro võrra. LHV juhitud fondide koondmaht kasvas kvartaliga 37 miljonit eurot (+3%; +40 miljonit eurot II kvartalis) ja jõudis 1204 miljoni euroni.

2018. aasta 9 kuuga teenis AS LHV Group kokku 20,5 miljonit eurot puhaskasumit. Pank teenis sellest 13,1 miljonit eurot ja varahaldus 4,9 miljonit eurot. Võrreldes eelmise aasta 9 kuuga oli puhaskasum tänavu 5,1 miljonit eurot suurem.

“Kolmas kvartal möödus klientide aktiivsuse ning meie enda toimeka tegutsemise tähe all tugevalt. Meie äri kasvab. Käesoleva aasta kolme kvartaliga on LHV-ga liitunud üle 20 000 uue pangakliendi. Kolmandas kvartalis jõudsid rekordini erinevad aktiivsuse näitajad, nagu palgalaekumised, varadega klientide ja maksete arv, kaartide kasutamine, kaardimaksete vastuvõtmine ning uute investeerimislepingute arv,” sõnas LHV grupi juht Madis Toomsalu.

“Grupi kolmanda kvartali 6,2 miljoni euro suurust kasumit mõjutasid positiivselt tehingute nõustamisega seotud tulud summas 0,7 miljonit eurot ja negatiivselt spetsiifilised allahindlused summas 1,2 miljonit eurot. Krediidiportfell püsib tugevana ning koos kasvavate mahtudega kasvab ka intressitulu, ehkki käesoleva aasta senist kasumit on mõjutanud ühe kliendiga seotud allahindlused.”

Tuleviku kohta lisas ta: “Kvartali jooksul keskendusime rohkem ka LHV pikaajalisele strateegiale. Selle kohaselt on Eesti meie koduturg, keskendume siin parima pangateenuse ja pensionifondide tootluse pakkumisele. Soovime kõnetada kasvavat hulka kliente, kellele läheks korda Eesti kapitali olulisuse suurendamine kohalike finantsteenuste pakkumisel. Proovime oma äri teha nii, et järjest suurem efektiivsus väljenduks langevas kulu-tulu suhtarvus ning aktsionärile oleks tagatud 20% suurune maksude-eelne omakapitali tootlus. Teisalt otsime Eesti kõrval äri ka välisturgudel ning oleme kujunenud finantsteenuseid eksportivaks ettevõtteks. Ühendkuningriigi suunal oleme teinud tugeva alguse, meie senine tegevus on jõudnud kasumisse.”

“Pikaajalise majanduse väljavaate puhul teeb meile suurimat muret erinev liikumiskiirus Euroopa erinevates regioonides ning stagnatsiooni tekitav ülereguleerimine. Turumajanduse põhitõe kohaselt pole tulu ilma riskita, seega süvenev riskide võtmise keelamine ja bürokratiseerumine vähendab ka potentsiaalset arengut ja tulusid. Mure ainult süveneb, kui USA ja Hiina arengud Euroopa omadest kiiremad on,” on Toomsalu sõnul kogunemas ka suured murepilved.

“Paariaastasele perioodile keskendudes on siiski peamiseks stsenaariumiks euroala majanduse kasvamine paari protsendi võrra aastas. LHV kasvutrende on toetamas ka Eesti majanduskeskkond. Krediiditurg on püsinud tugevana. Peamiste riskidena saab välja tuua suure sõltuvuse väliskeskkonnast, pigem madalad erasektori investeeringud ning tööjõupuuduse,” lõpetas Toomsalu oma kommentaari.

LHV Groupi börsiteate ning finantsaruandega saab tutvuda SIIN.

Teisipäevase kauplemise esimestel tundidel langes LHV Groupi (LHV1T) aktsia 0,91% ning maksis 10,9 eurot. Täpselt aasta tagasi oli LHV väärtpaberi hinnaks 11,2 eurot ning aasta jooksul on hind kõikunud vahemikus 10,4 kuni 11,4 eurot.

scroll to top