fbpx
Close

LHV Groupi ärimaht kasvas esimeses kvartalis rekordkiirusega

Avatar

Foto: Siim Semiskar

Tallinna börsil noteeritud LHV Group (LHV1T) avaldas teisipäeval börsiteate vahendusel ettevõtte käimasoleva aasta esimese kvartali auditeerimata majandustulemused.

Käesoleva aasta esimese kvartaliga teenis AS LHV Group kokku 5,0 miljonit eurot konsolideeritud puhaskasumit. Panga kasumi suurus on 4,2 miljonit eurot ja varahalduses 1,2 miljonit eurot. LHV Group maksis esimeses kvartalis tulumaksu summas 2,3 miljonit eurot, seisis firma böristeates.

Konsolideerimisgrupi I kvartali puhaskasum oli 1,7 miljoni euro võrra väiksem, kui 2018. aasta IV kvartalis, kuid kasvas võrreldes eelmise aasta I kvartaliga 0,7 miljoni euro võrra.

Grupi konsolideeritud netolaenuportfell kasvas kvartaliga 72 miljoni euro võrra ehk 991 miljoni euroni. Konsolideeritud hoiused kasvasid 145 miljoni euro võrra.  Seejuures kasvasid maksevahendajatega seotud hoiused 33 miljoni ja tavaklientide hoiused 112 miljoni euro võrra.

LHV poolt juhitud fondide koondmaht kasvas kvartaliga 43 miljonit eurot (+4%; +11 miljonit eurot IV kvartalis) ja jõudis 1257 miljoni euroni.

“Esimeses kvartalis oli meie ärimahtude kasv laiapõhjaline ja rekordiliselt kiire. Panga klientide arv suurenes 9500 võrra, seejuures märtsis liitus meiega üle 3600 kliendi. Palgalaekumisi, varadega kliente, makseid, pangakaartide kasutamist, investeerimislepinguid on rohkem kui kunagi varem. LHV laenuportfell jõudis 1 miljardi euroni ja klientide hoiused kasvasid jõudsalt. LHV Panga klientide koguarv ületas 170 000 kliendi piiri,” sõnas LHV Groupi juht Madis Toomsalu.

Olulisemateks sündmusteks võib I kvartalis pidada ettevõtluskonto ja väljuvate välkmaksetega alustamist ning Verso laenude omandamist summas 13,2 miljonit euort. Märtsis laiendati ka  sularahaaautimaatide võrku, et kõnetada rohkem kliente üle Eesti.

Jaanuaris valiti LHV Group Nasdaq Balti börsidel parimate investorsuhetega ettevõtteks, lisaks tunnustati LHV Panka kui aasta parimat maaklerfirmat. Kõige parem meel on siiski hinnangu üle meie teeninduse kvaliteedile. Nimelt hindas uuringufirma Dive LHV Panka parimat teenindust pakkuvaks pangaks Eestis.

LHV Groupi kasumit ja kapitali tootlikkust mõjutas oluliselt dividendidega seotud tulumaksu tasumine. Kokku maksis ettevõte tulumaksu 2,3 miljonit eurot ja seetõttu oli omakapitali tootlus 2019. aasta esimeses kvartalis 12,2%.

I kvartali lõpuks ületas LHV Varahalduse poolt juhitud investeerimisfondide koondmaht 1,25 miljardi euro piiri, mahu kasvust suure osa moodustas väärtpaberiturgude taastumine IV kvartali langusest. LHV aktiivselt juhitud pensionifondides on jätkuvalt madalam börsidega seotud hinnarisk, kuna fookus on eeskätt börsiväliste investeeringute tegemisel. Veebruarist rakendus iga-aastane mahu kasvuga seotud II samba fondide haldustasumäärade alanemine, mistõttu äritulud vähenesid. II samba fondide uued haldustasumäärad on vahemikus 0,39% kuni 1,20%. Kvartali lõpus oli LHV II samba pensionifondides aktiivseid kliente üle 177 tuhande inimese,

Madis Toomsalu lisas: “Ootame aeglase majanduskasvu jätkumist, samas on muutunud ümberkaudsete majanduste prognoosimine järjest keerulisemaks. Ka krediiditurg on püsinud tugevana. Kasvamas on kõik peamised krediiditooted, sh ettevõtete laenud ja kodulaenud. Kodumajapidamiste finantstervis on pigem tugev, hoiuste ja laenude suhe on paranemas.”

“Küll aga on sektorit üha enam mõjutamas regulatiivsed teemad, nagu mõne erakonna II pensionisamba lammutamise soov. Heites süsteemile ette ebapiisavat tootlust, ei tegeleta tootluse parandamisega, vaid soovitakse lammutada hoopis sõnumit säästmise vajalikkusest ja antakse tagasikäik Eesti kapitali ja kapitaliturgude arengule. Plaanitavad muudatused maksab kinni järgmine põlvkond koos maksutõusudega. See ei saa olla eesmärk. Loodame avalikkuse ja otsustajate vahel mõistliku dialoogi saavutamist.”

LHV Groupi börsiteate ning finantsaruandega saab tutvuda SIIN.

scroll to top