fbpx
Close

65 miljonit eurot Eesti pensionifondide raha voolas Luminori võlakirjadesse

Avatar

Luminor emiteeris Eestis esimesed võlakirjad, kuhu tegid investeeringu LHV pensionifondid kogusummas 35 miljonit eurot ja Swedbanki pensionifondid kogusummas 30 miljonit eurot.

Investeeringut kasutatakse panga kodulehel avaldatud uudise kohaselt tavapärase äritegevuse arendamiseks ja Luminori emapankadelt saadud rahastuse asendamiseks.

Luminor Bank AS sisenes kohalikule Baltikumi kapitaliturule esimese kvartali jooksul pärast tegevuse alustamist 1. oktoobril 2017. Praegu rahastatakse Luminori tegevust peamiselt era- ja äriklientide hoiustest ning emapankade (DNB ja Nordea) poolt.

Pikas plaanis soovib Luminor saada klientidelt rohkem hoiuseid ning asendada emapankade rahastuse järk-järgult keskmise pikkusega ja pikaajalise stabiilse institutsionaalse rahastamisega.

“Meil on hea meel teatada, et esimene Luminori võlakirjade emissioon toimus nii varakult. Koostöö LHV ja Swedbanki pensionifondide halduritega oli sujuv ja professionaalne. Algus on meie jaoks paljutõotav ja plaan on hakata emissioone korraldama regulaarselt Balti turgudel,” kommenteeris Luminor Group AB tegevjuht Erkki Raasuke.

Toimunud investeering Luminori võlakirjadesse on tänavu juba teine kord, kus LHV pakub kohalikele pankadele kapitali. “Oleme veendunud, et see investeering on kasulik kõigile osalejatele. Suutsime ühiselt luua pikemaajalise võlainstrumendi, mis sobib pankadele laenuandmise rahastamiseks. Ühtlasi saavad pensionifondide kliendid teenida tootlust, mis on suurem kui lühiajaliste hoiuste puhul,” kommenteeris LHV pensionifondide juht Andres Viisemann. “Selle investeeringuga astume järgmise sammu Eesti kapitaliturgude arendamise pikas protsessis.”

Swedbank Investeerimisfondid ASi tegevjuhi Kristjan Tamla sõnul on see Eestis esimene kord, kus pensionifondide ühine rahastamispakkumine osutus edukaks: “Skandinaaviamaades rahastavad pensionifondid suuremaid projekte sageli ühiselt ja Luminori võlakirjaemissioon näitab, et sama praktika hakkab välja kujunema ka siin.”

scroll to top