fbpx
Close

Euroopa Liidu riigid eksportisid mullu 744 miljonit liitrit vahuveini

Avatar

Vana-aasta lõpp on kohe-kohe ukse ees ning Eurostat lõi numbrid kokku 2016. aastal Euroopa Liidu liikmesriikides tehtud vahuveini impordi ja ekspordi kohta. Kokku eksporditi Euroopa Liidu riikidest mullu 744 miljonit liitrit vahuveini, millest 62% ehk 465 miljonit liitrit liikus mõnda teise liikmesriiki.

Vahuveini eksport Euroopa Liidus on põhimõtteliselt kolme riigi käes, kui Itaalia, Prantsusmaa ja Hispaania omavad kogu turust 91%. Itaalia ekspordib 335 miljonit liitrit vahuveini, Prantsusmaa 172 miljonit liitrit ja Hispaania 168 miljonit liitrit. Kaugel maas on Saksamaa (32 miljonit liitrit ehk 4%) ja Läti (8 miljonit liitrit ehk 1%).

Euroopa Liidust välja minev vahuvein leiab enamasti tee USA turule, kuhu eksporditakse siit 114 miljonit liitrit pidujooki. Jaapanlased saavad mekkida 26 miljonit Euroopa vahuveini, Šveits 20 miljonit, kanada 12 miljonit ja Austraalia 11 miljonit liitrit.

Euroopa Liitu sisse tuuakse kokku kõigest 7,6 miljonit liitrit vahuveini ning rohkem kui pool tuleb sellest kahest riigist – Austraaliast (29%) ja Lõuna-Aafrika vabariigist (25%). Veel väärivad äramärkimist Tšiili (12%), Uus-Meremaa (7%) ja Argentina ning Moldova (5%).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top