fbpx
Close

Viis olulist sammu köögi sisustamisel

Avatar

Foto: Pexels

Rääkides kodu sisustamisest, siis köögi planeerimine on üks keerulisemaid osasid. See vajab põhjalikku läbimõtlemist, et tagada praktilised lahendused, mida köögis toimetamisel vajad. Kui sind ootab ees köögi sisustamine, siis sellest artiklist leiad ideid, mida enne läbi mõelda.

Põhjalik planeerimine tagab laitmatu tulemuse

Külmik, köögivalamu või söögilaud võivad oodata, sest enne kui asud mööblit ja köögitehnikat valima, tuleb panna paika plaan. Köögi planeerimise etapis ei ole olulised sellised detailid nagu köögimööbli värv või materjal, vaid tähelepanu tuleb pöörata suurematele ja üldisematele aspektidele:

 

  1. Võta köögi planeerimises arvesse ruumi suurust, iseloomu ja loomulikku valgust. Ruumi suurusest sõltub see, kui suure köögi saab teha. Arvesse tuleb võtta uste ja akende asukohta kui ka seda, milline on ruumi loomulik valgus. Mida väiksema ruumiga on tegu, seda keerulisemaks muutub köögi planeerimine, sest lisaks kappidele ja sahtlitele peab mahtuma ära ka toiduainete külmik, piisavalt suur köögivalamu, pliit kui ka ahi. Rääkimata söögilauast ja toolidest. Planeerides köögi väga väikesesse ruumi, soovitame sisustamisel kaasata professionaalne sisekujundaja, kes oskab anda nõu, kuidas ruumisäästlikult ja nutikalt kõik vajaminev ära mahutada.
  2. Mõtle sellele, milliseid praktilisi lahendusi vajad köögis. Köögimööbli valik on suur ja võimalusi on palju, alates mugavatest maitseaine riiulitest kuni väljatõmmatavate lisapindade ning laudadeni välja. Suuremasse kööki sobib köögisaar, millele saab planeerida ahju ja pliidi või söögilaua osa, kus hommikukohvi nautida. Oluline on läbi mõelda, mis tüüpi ja kui suurt valamut eelistad, pöörates tähelepanu ka paigaldamise võimalikkusele.
  3. Otsusta, kas soovid täisintegreeritud lahendusi või planeerid köögimööblit ja -tehnikat kombineerida. Integreeritud lahenduse jaoks on parimaks valikuks köögitehnika: külmikud, kohvimasinad, pliidid, ahjud jm, mis on disainitud integreerimiseks.
  4. Planeeri köögitasapinna, söögilaua ja köögisaare juurde lisavalgustus. Olenemata sellest, kui avara ja valge ruumiga on tegemist, pimedatel õhtutel on köögis toimetamiseks vaja lisavalgustust. Vali kas siinidel olevad lambid, valguspaneelid või silmapaistvad laelambid, mis lisaks valgustamisele lisavad ruumile omapära.
  5. Köögimööbli materjali valides eelista lahendusi, mida on kerge puhastada. Arvesta ka sellega, et erinevate mustrite ja ornamentidega köögimööbli uksi on keerulisem tolmust ja mustusest puhastada kui sileda pinnaga uksi. Valides kergelt puhastatava pinnaga ja vastupidavast materjalist valmistatud köögimööbli, investeerid ajatusse ja pikaealisse kööki.


Leia erinevad köögimööbli lahendused ja köögitehnika Kaup24 ja Hansaposti valikust ning sisusta köök, kus on hea toitu valmistada ja nautida.

Köögimööbli puhastamine

Köök on üks kasutatavamaid ruume kodus ja teadagi võib toiduvalmistamise käigus juhtuda kõike. Selleks, et köök oleks puhas, tuleb selle tasapinda puhastada pärast iga söögi tegemist. Köögimööbli uste, kappide sisemuse puhastamist pole vaja iga päev ette võtta, küll aga võiks seda kord kuus teha. Puhastades köögipindu, võta arvesse materjali omadusi ja kasuta selleks mõeldud puhastusvahendeid, et mitte rikkuda köögimööbli pindu. Kui vanemaid külmikuid tuleb ka aeg-ajalt sulatada, siis uuematega sellist lisakohustust ette ei tule võtta. Külmiku sisemuse puhastamine võiks olla see-eest kavas vähemalt paar korda aastas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top