fbpx
Close

Sammhaaval | Investeerimine kui maratonijooks

Avatar

Käes on aasta 70. päev ning selle aja jooksul olen teinud 54 tundi sihilikku trenni – kõik muu vabas vormis liikumine veel muidugi lisaks. Tegelikult hakkasin vahepeal isegi mõtlema, kas sellises mahus regulaarne sportimine on päris mõistlik ajakasutus. Mõelge ise – viiskümmend neli(!) tundi, milline meeletu aeg – kõik mineku-tuleku-pesemise jmt ajakulud veel otsa. Samas kuna minu põhitegevus on hetkel jooksmine, saan paralleelselt podcaste või muusikat kuulata või elukaaslasega maast ja ilmast jutustada (praegusel ajal enamasti lumelögasest maast ning halvast ilmast muidugi ? ).

Näiteks täna jooksin 22 kilomeetrit (Jah, 22. Tänan! Lilli palun mitte saata!) ning kuulasin selle jooksul ära umbes viis podcasti ja jõudsin ka lemmiklugude saatel niisama lustida.

Sealjuures hakkasin mõtlema, et maratonijooksjatel ning investoritel on ikka väga palju sarnast. Mõlemad kipuvad grupeeruma mõttekaaslastega sektidesse, patravad omavahel midagi VOmax või P/E suhtest ning kulutavad sellele lõviosa osa oma vabast ajast või rahast. Lõpuks ühed maksavad selle eest, et kuskil virtuaalseid numbreid imetleda ning excelit näppida ja teised selle eest, et ennast kokkulepitud ajal oinaks joosta.

Mis neil siis veel ühist on?

Loe edasi SIIT.

Mis on Sammhaaval?

scroll to top