Värsked statistikaameti andmed näitavad, et suhteline vaesus ehk sissetulekute ebavõrdsus 2023. aastal Eestis vähenes. Suhtelises vaesuses elas 29 000 inimest vähem kui aast" />
Close

Statistikablogi | Suhteline vaesus maakonniti: mida näitab statistika?

Foto: Pixabay

Värsked statistikaameti andmed näitavad, et suhteline vaesus ehk sissetulekute ebavõrdsus 2023. aastal Eestis vähenes. Suhtelises vaesuses elas 29 000 inimest vähem kui aasta varem.

Aastast aastasse on Eestis suhteline vaesuses olnud kõige suurem üle 65-aastaste üksi elavate inimeste seas. Kümnest üksi elavast pensioniealisest on seitse suhtelises vaesuses. Vaesusrisk on kõrgem ka üksikvanemaga leibkondades, kus suhtelises vaesuses elab pea iga kolmas leibkond.

Kuigi just eelmainitud gruppide hulgas vähenes 2023. aastal suhteline vaesus tänu pensionide ja lastetoetuste (eriti lasterikaste peretoetuse) kasvule kõige enam, on nende hulgas endiselt kõige rohkem neid, kes pidid 2023. aastal hakkama saama alla 807-eurose igakuise sissetulekuga ühe leibkonnaliikme kohta. See summa on ühtlasi ka 2023. aastal suhtelise vaesuse piiriks.

Loe edasi SIIT.

Mis on Statistikablogi?

scroll to top