fbpx
Close

SäästuAkadeemia | Kuidas ma investeerisin vallasvarasse ja plaanin hakata kasumit saama

Avatar

Ohsaa poiss! Olen endale püstitanud teema, et kas tõesti on võimalik, et vallasvarasse investeerimine on tootluslikum, kui kinnisvarasse?

Igal pool võib kuulda, võimalikest kohtadest, kuhu ja kuidas saab investeerida – börsil, kulda, laenudesse, kinnisvarasse, kuid polnud ma kuulnud, et keegi investeerib vallasvarasse.

Olen koostanud mitmeid plaane ja ajalisi skeeme, millal saaksin alustada investeerimisega kinnisvarasse (kui ikka hea mees, Roosaare, ütles, et nii saab hästi rikkaks, siis tuleb sõna kuulata). Parimad prognoosid on alati olnud 5-10 aasta vahel, olenevalt kinnisvarast. Kinnisvara ei ole odav ja vajab suurt summat raha, mida tagataskust välja, juba niisama ei kukuta. Kui kogu summat pole korraga kinnisvara ostmiseks võtta ja tuleb mõelda laenu peale, on ka siis vaja vähemalt 10-20% kinnisvara soetusmaksumusest, laenu omaosaluseks. Seda juhul, kui pank peab mind tema antava laenu vääriliseks. Mina, oma agaraid skaalasid koostades, kaalusin samuti laenu varianti.

2017 aastal, otsisin pikalt kohta, kuhu avada oma äritegevuse jaoks kohvik. Eesmärk oli osta pind eraisikuna, mitte OÜ-na. Ja seda super odavalt! Raha oli piiratud, kuni 5000 eurot. Tähtaeg surus peale ja leidsin 48 ruuduse, kioski pinna, ühes väikelinnas, mis asus kohe kesklinnas ja oli suurepärase asukohaga.

Loe edasi SIIT.

Mis on SäästuAkadeemia?

scroll to top