fbpx
Close

Suurpankade vahel hakkavad Eestis maksed liikuma sekunditega

Avatar

Eesti Pank andis esmaspäeval pressiteate vahendusel teada, et alates esmaspäevast hakkab üle 100 000 pankadevahelise makse iga päev liikuma vaid sekunditega.

Alates esmaspäevast saavad välkmakseid teha nii SEB kui ka Swedbanki kliendid ning aasta lõpuks on see võimalus ka LHV Panga klientidel. Enam kui 100 000 pankadevahelist makset hakkab Eestis liikuma iga päev tundide asemel vähem kui 10 sekundiga, ööpäev läbi ja aasta ringi, seisab pressiteates.

Eesti Panga asepresidendi Madis Mülleri sõnul jõuab pangaklientide jaoks kätte uus ajastu: maksed hakkavad liikuma reaalajas. “Kiired pankadevahelised maksed loovad võimaluse uute makselahenduste tekkeks. Tulevikus on tõenäoliselt võimalik välkmakset kasutada ka poes või internetis kaupu ja teenuseid ostes. Loodan, et teisedki Eestis tegutsevad pangad liituvad välkmaksete süsteemiga lähiajal ja viivad kiiremad maksed ka oma klientideni,” ütles Müller.

Eesti inimesed ja ettevõtted teevad päevas eri pankade vahel keskmiselt 137 000 riigisisest makset. Kui seni on kohesed maksed toimunud ainult ühe panga sees, siis tulevikus liiguvad maksed sama kiiresti ka SEB, Swedbanki ja LHV Panga vahel. Maksed hakkavad liikuma välgukiirusel ka nädalavahetustel ja riiklikel pühadel.

scroll to top