fbpx
Close

“Sa võid palja tagumikuga tantsida töötaja ees, aga see ei pruugi aidata”

Avatar

Foto: Pixabay

Selle nädala esmaspäeval avaosaga välja tulnud värske podcast “Edu Valem” kutsus esimese külalisena stuudiosse LHV pensionifondide müügiga miljoni teeninud Lauri Paeveeri. Uurisime teiste teemade hulgas laia kogemustepagasiga mehelt ka tema arvamust ettevõtte juhtimise ja töötajate motiveerimise kohta.

“Kuidagi väga kiputakse rääkima sellest, kuidas ettevõtte juht või omanik motiveerib töötajaid. Tahaksin selle koha pealt oma arvamuse õhku visata, et lõviosa motiveerimisest saab ära teha ikkagi inimene ise. Sa võid piltlikult öeldes palja tagumikuga tantsida töötaja ees, aga see mingis piiris enam ei aita. Kui inimene ise on passiivne või ta ei taha seda tööd teha, siis sellised välised tegurid enam liiga palju ei aita,” lausus Paeveer.

Rääkides ettevõtjatest tuli jutuks, et tihtipeale ollakse edukate juhtide peale kadedad, et neil on ilus elu, kuigi tegelikult näevad nad oma töös meeletult vaeva. Ettevõtluse puhul tuleb kindlasti arvestada ka raskemate aegadega ja olla valmis kaotuste vastuvõtmiseks. “Ma arvan, et see ebaõnne kogemine on hädavajalik igale ettevõtjale, igale ettevõtlikule inimesele ja üldse igaühele meist. Ega väike laps peab ka kukkuma, kui ta kõndimist õpib. Kui alguses ei kuku, siis kukub suurena ja palju kõrgemalt. Mida varem oma vitsad kätte saad, seda ettevaatlikum oled ja rohkem läbimõeldumalt tegutsed,” arvas Paeveer.

Mida Paeveer veel juhtimisest ja motivatsioonist rääkis, saab kuulata podcastist alates 48:00.

One Comment

  1. Pensionifondide müügiga miljoni? See ilmestab suurepäraselt mis meil siin pildil valesti on. Ehk mis on see koht, kus antud fondidega teenotakse. Ja siis juletakse veel seda välja ka öelda?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

One Comment
scroll to top