fbpx
Close

Rahablogi | Juuksekarva poolitamisest ehk hankekontrollist europrojektides

Avatar

Foto: Pixabay

… Kuid elluviijad teadsid, et kuigi eelarved täituvad, on võit veel kaugel. Tallinn – see Rahandusministeeriumi auditite pesa – on vaja võtta, murda riigihankeseadused ja muuta STSi paragrahve personali- ja kaudse kulu osas. Murda on vaja audiitorite võim tõlgendada seadusi, et saabuks vabadus, kus tegevusi võib teha lähtuvalt eesmärgist, mitte paindudes nagu loog abikõlbmatuse piitsa alla… http://kontoris.blogspot.com.ee

Euroopa Liidu toetuste eesmärk on aidata kaasa uute hüvede tekkimisele – olgu need paremad tingimused põllumeestele või kaluritele, mõne uue transpordisõlme loomine või Euroopa sotsiaalfondi abil töötajate oskuste täiendamine. Kontrollid on aga vahelduva eduga tuvastanud juhtumid, kus toetusraha ei ole kasutatud ettenähtud viisil. Alustades põllumajanduse fantoom-lammastega ja lõpetades struktuuritoetuses hangete konkreetsele ettevõttele suunamisega.

Sellised lood tekitavad pahameelt ja pilgud suunatakse Euroopa Komisjoni ametkondade poole – kuidas on tagatud kontroll, et toetuse ebaseaduslikku kasutamist ära hoida ja tuvastada? Olukord muutus tõsisemaks 2007. aastal, mil Euroopa Kontrollikoda avaldas esimest korda hinnangu, kui suures ulatuses on Euroopa Liidu struktuuritoetust väärkasutatud. Number jahmatas kõiki – 12%.

Loe edasi SIIT.

Mis on Rahablogi?

scroll to top