fbpx
Close

Off The Record Jutud | Riskikapital: ülevaade, võimalused ja riskid

Avatar

Foto: Off The Record Jutud

Sisseviskaja: Olen iduettevõtlusega kokku puutunud kümmekond aastat. Algselt kiiresti kasvavas tehnoloogiaettevõttes töötades ning viimased kuus aastat sarnastesse ettevõtetesse investeerides. Kokku olen investeerinud rohkem kui viiekümnesse varajase faasi ettevõttesse, selle käigus analüüsinud tuhandeid. Täna investeerin läbi enda riskikapitalifondi Superangel. Kirjutasin selle postituse eesmärgiga tutvustada iduinvesteeringute maailma läbi selle võimaluste ja riskide, proovides edasi anda enda vahetuid kogemusi ja arusaamu valdkonnast.

Sissejuhatus

Investeerimismaailm on mitmekesine, pakkudes palju erinevaid võimalusi. Üheks huvitavaks valdkonnaks selles maailmas on riskikapital – erakapitali (private equity) alamkategooria, kus rahastatakse innovaatilisi varajases faasis ettevõtteid (start-up’e) lootuses, et ettevõtted kasvavad kiiresti ja toovad kaasa atraktiivse tootluse.

Riskikapitali maailm võib esmapilgul tunduda keeruline ja läbipaistmatu, kuid selle mõistmine võib laiendada jaeinvestori perspektiivi ja avada ukse uutele investeerimisvõimalustele.

Loe edasi SIIT.

Mis on Off The Record Jutud?

scroll to top