fbpx
Close

Novaturase aktsia lõpetas kauplemise avapäeva korraliku tõusuga

Avatar

Nasdaq teatas, et kolmapäeval noteeriti Nasdaq Balti börside põhinimekirjas Baltikumi reisibüroo Novaturase (NTU1L) aktsiad. Ametlikult noteeriti aktsiad Nasdaq Vilniuse börsil.

Novaturase aktsiate noteerimine börsil järgnes ettevõtte aktsiate avalikule esmapakkumisele, mille käigus pakuti aktsiaid nii jae- kui institutsionaalsetele investoritele Leedus, Eestis ja Poolas. Kokku jaotati pakkumises osalenud investoritele 2 104 648 aktsiat. Kõik Novaturase aktsiad noteeriti samaaegselt nii Vilniuse kui Varssavi börsil.

“Meil on hea meel tervitada Novaturast kui uut aktsiaemitenti Balti börsil. Tegemist on esimese reisibürooga, kelle aktsiad on Nasdaq Balti põhinimekirjas noteeritud,” ütles Nasdaq Vilniuse börsi juht Saulius Malinauskas börsiteate vahendusel. “On rõõm näha, et ettevõte valis oma börsidebüüdiks Nasdaq Vilniuse börsi. Soovime Novaturasele edu ettevõtte arendamisel nii Baltikumis kui kaugemal ning investoritele lisaväärtuse loomisel.”

“Meie strateegiline eesmärk on säilitada liidripositsioon väga atraktiivsel turismiturul Leedus, Lätis ja Eestis, samuti laieneda paljulubavale Valgevene turule. Tahame ärimahtusid kasvatada, säilitades samal ajal kõrged kasumlikkuse näitajad. Meie ärimudelit iseloomustab suur rahavoog äritegevusest ja madal kapitalikulu. Me ei pea investeerima põhivarasse, vaid saame keskenduda oma põhitegevusele, mis võimaldab meil jagada aktsionäridele regulaarselt dividendi. Novaturas on seega unikaalne kombinatsioon kasvu- ja dividendiettevõttest,” kiitis Novaturase juht Linas Aldonis oma ettevõtet.

Novaturas asutati 1999. aastal ning sai 2004. aastal Balti riikide turuliidriks ja on oma positsiooni sellest ajast säilitanud. Novaturas pakub nii suviseid kui ka talviseid pakettreise ning huvireise nii lennukite kui bussidega, rohkem kui 30 sihtkohta üle kogu maailma, sh nii Lõuna-Euroopa kõige populaarsematesse puhkekuurortidesse kui ka valitud sihtkohtadesse Põhja-Aafrikas, Lähis-Idas, Aasias ja Lõuna-Ameerikas.

Novaturase aktsia avapäev oli üsna tiheda kauplemisega, kui kokku tehti väärtpaberiga 57 tehingut, koguväärtusega 91 558 eurot. Kogu Balti börsi peale andis see seitsmenda koha.

Esimesed tehingut tehti Novaturase aktsiaga hinnatasemel 11 eurot ning minutitega kerkis hind 12,4 euro peal, mis jäi ka päeva kõige kõrgemaks tasemeks. Päeva viimased tehingud tehti hinna peal 11,6 eurot, mis jäi ka avapäeva sulgemishinnaks. Tõus avanemishinnaga võrreldes oli 5,45%.

Mäletatavasti oli avalikul pakkumisel esialgseks maksimaalseks hinnaks 13,5 eurot, kuid lõpuks said madala märkimisaktiivsuse tõttu investorid aktsiad kätte 10,5 euroga.

scroll to top