fbpx
Close

Puidutöötleja Skano lahkub Tallinna börsi põhinimekirjast

Avatar

Kolmapäeva hommikul avaldas Nasdaq Baltic börsiteate, mille kohaselt Eesti puidutöötlemisettevõte Skano Group lahkub Tallinna börsi põhinimekirjast ning väärtpaberid noteeritakse lisanimekirjas.

“Nasdaq Tallinna börsi Noteerimis- ja Järelevalvekomisjon vaatas 20. märtsil läbi Skano Groupi poolt komisjonile esitatud taotluse aktsiate noteerimise lõpetamiseks põhinimekirjas ja nende samaaegseks kauplemisele võtmiseks lisanimekirjas,” seisis teates.

“Skano esitas taotluse üleviimiseks põhinimekirjast lisanimekirja seetõttu, et ettevõtte turuväärtus ei vasta põhinimekirja tingimustele. Põhinimekirjas noteeritud olemise üks tingimusi on, et ettevõtte turuväärtus peab olema vähemalt 4 miljonit eurot. Skano puhul on turuväärtus juba mõnda aega olnud alla selle, praegu umbes 2,74 miljonit eurot,” kommenteeris Rahajutud.ee portaalile Nasdaq Tallinna kommunikatsiooni- ja turundusjuht Ott Raidla.

Ta lisas: “Üldisemalt rääkides võib taolise käigu põhjuseks lisaks ebapiisavale turuväärtusele olla veel näiteks ebapiisav free float’i tase ehk vähene vabalt kaubeldavate aktsiate osakaal. See peaks põhinimekirja ettevõtte puhul olema vähemalt 25% kõigist aktsiatest.”

Börsiteatest selgub, et komisjon rahuldas Skano taotluse ning alates 2. aprillis saab Skano aktsiatega kaubelda lisanimekirjas. Ott Raidla sõnul ei muutu ettevõtte ega investori jaoks sisuliselt mitte midagi.

“Ei Skano ega investori jaoks ei muutu nimekirjavahetusest midagi. Infot peab ettevõte avaldama täpselt samade reeglite kohaselt kui varem, lihtsalt ta ei kuulu enam kõige elitaarsemasse nö blue-chip ettevõtete nimekirja ehk põhinimekirja, vaid lisanimekirja, mis on siiski samamoodi reguleeritud turg,” sõnas börsi kommunikatsioonijuht.

Skano aktsia, millega tavapäraselt eriti tehinguid ei tehta, reageeris börsil üsnagi suure kukkumisega, kui kella 14.30 seisuga oli langus eelmise päeva seisuga võrreldes olnud 6,25% ja aktsia maksis 0,6 eurot. Tõsi tehinguid oli toimunud selleks ajaks vaid neli, kokku 3626 euro väärtuses.

scroll to top