fbpx
Close

Mailiis Ploomann: ma pole kunagi värvanud oskusi, olen värvanud suhtumist

Avatar

-"Edu Valem" salvestus, saatekülaliseks Mailiis Ploomann | Foto: Rahajutud.ee

Taskuhäälingusaates “Edu Valem” käis külas Elisa telekomiteenuste valdkonna juht Mailiis Ploomann, kes rääkis muuhulgas sellest, mida tema juhina töötajate juures hindab ning kuidas neid tööle paneb.

“Ma pole kunagi värvanud oskuseid, olen alati värvanud suhtumist ja hoiakut. Ma ei vahetaks mitte kedagi välja, seniste valikutega olen rahul. Küll tunnistan, et on olnud lahkuminekuid, kus mina tahaks jätkata, aga inimene otsib natuke teistsugust töötempot või ta satub elus faasi, kus see töö ei ole enam tema jaoks,” rääkis Ploomann.

Lisaks rääkis ta juhtimisstiilidest ning kritiseeris tugevalt neid juhte, kes oma personaliga ei tegele. “Väga paljudes ettevõtetes justkui saadakse juhiks ilma mõistmata, et see on komplekt tegevusi. Või siis täiesti tippjuhtide tasandil ei julgeta tunnistada, et ka mina kui tippjuht tegelikult vajan abi. Coaching pole minu jaoks peen moetermin, vaid väga sisuline tegevus. Kui sa tunned, et oled tipus ja sa oled seal üksinda, siis otsi hea coach endale. Ma arvan, et see aitab avada väga paljusid peidus olevaid potentsiaaliallikaid,” julgustus Ploomann ka tippjuhte abi küsima.

Saatejuht Maxim Tuul küsis, mida ütleks Ploomann juhtidele, kes väidavad, et neil ei ole aega personaliga vestlusi pidada. “Ma küsiks tema käest, mis on sinu töös veel tähtsam kui see, et sinu inimesed teeks oma tööd maksimaalselt hästi. Kui see ei ole sinu ülesanne, siis mis üldse juhi ülesanne on? Kui sa oled inimeste juht, siis ainus, mida sa tegelikult tegema pead, on tagada see, et inimesed, kes on sinu meeskonnas, oleks parem versioon sinust. Mikromanageerides või oma inimeste eest tööd ära tehes pole sa juht, sa oled spetsialist.”

Mida Ploomann veel juhtimisest ja inimeste värbamisest ning motiveerimisest rääkis, kuula “Edu Valemi” podcastist alates 39.38.

scroll to top