fbpx
Close

Madis Müür | Eesti versioon veinimõisast…

Avatar

Siidrikoda on raha tõstmas Funderbeamis, rahastusvooru link, mõned faktid:

* Rahvusvahelised auhinnad International Cider Challenge’il: 3 hõbe (Snoob, Säde ja tootedisain 2016), 1 kuld (Mimikri, 2017) ja üks pronks (Pööriöö 2018).
* Pikk fookus, esimesed 4000 õunapuud istutatud juba 2006. aastal, praegu kasvamas 8000, igal aastal lisatakse.
* Ettevõte suudab edukalt toetusi kaasata: €344k püreetoodete välja töötamiseks 2016, lisaks ligi €900k tootmishoone ehituseks ja masinate ostuks.
* Rahastusvooruga tootmisvõimsus enam kui 16 kordistub. Rahvusvaheliste auhindadega on tulnud olulist huvi välismaalt, nüüd ongi vaja raha tõsta ekspordivõimekuse jaoks.

Lõuna-Eestis Valgjärvel üks tore eesti teadlastepere Nõmmanid ehitavad üles enda Siidrikoda. Ettevõtte siidrid on saanud juba mitmeid rahvusvahelisi auhindu, teiste seas ka kolm hõbedat ja ühe kulla (Mimikri, 2017) International Cider Challenge’ilt. Rahvusvaheline tuntus on tekitanud nende jookide vastu elavat huvi ka välismaalt ja nüüd ongi aeg raha tõsta, et TTÜ TFTAKi teadlaste abil välja töötatud ja Lõuna-Eesti kuplite vahel valminud jooke ka välismaalastele tutvustada. Eesmärk on panna püsti välismaa veinimõisate Eesti (siidri)versioon oma tootmise, siidri- ja õunabrändi keldri, tehasepoe ja ekskursiooni alaga kolmandal korrusel, kust tootmine näha.

Loe edasi SIIT.

Kes on Madis Müür?

scroll to top