fbpx
Close

LHV sai esmakordselt rahvusvaheliselt agentuurilt investeerimisjärgu reitingu

Avatar

Moody’s Investors Service kinnitas AS-ile LHV Pank investeerimisjärgu tasemel krediidireitingu stabiilse väljavaatega. Tegemist on esimese korraga kui LHV rahvusvaheliselt reitinguagentuurilt investeerimisjärgu reitingu saab.

Moody’s Investors Service’i poolt AS-ile LHV Pank kinnitatud reitingud:

* Pika-ja lühiajaline vastaspoolte riskihinnang A3 (cr)/Prime-2(cr)
* Pika-ja lühiajaline vastaspoole riski reiting A3/Prime-2
* Välis- ja kohalikus valuutas pikaajaliste pangahoiuste reiting Baa1
* Välis- ja kohalikus valuutas lühiajaliste pangahoiuste reiting Prime-2
* Baaskrediidihinnang (BCA) baa3
* Kohandatud baaskrediidihinnang baa3
* Väljavaade pikaajaliste pangahoiuste reitingutele on stabiilne

Reitingute määramisel on Moody’s hinnanud LHV Panga kohustuste kvaliteeti, krediidikõlbulikkust ja ka Eesti pangandussektori seisukorda. Reitingutega kinnitab Moody’s, et LHV finantsprofiil on tugev nagu ka võime teenindada võetud kohustusi, seisab LHV börsiteates.

LHV Panga juhatuse esimehe Erki Kilu sõnul kulus LHV-l pangalitsentsi taotlemisest kuni investeerimisjärgu reitingu saamiseni vaid üheksa aastat. “Investeerimisjärgu krediidireiting annab kindlust eelkõige meie klientidele, investoritele ja finantseerijatele. Krediidireitingu olemasolu aitab kaasa äri tegemisele rahvusvaheliselt hõlbustades korrespondentsuhete loomist teiste pankadega ja võimaldades koostööd rahvusvaheliste institutsioonidega finantseerimislahenduste või garantiide pakkumiseks meie klientidele. Samuti on krediidireiting vajalik kaubanduse finantseerimise äri tegemisel,” kommenteeris Kilu.

Baaskrediidihinnagu määramisel võeti arvesse LHV Panga tugevat kapitaliseeritust ja kasumlikkust, mis tasakaalustab panga agressiivset kasvu ja võrdlemisi hiljuti väljastatud laenuportfelli. Moody’s on hinnanguid andes arvesse võtnud Eesti toetavat ärikeskkonda. Eestit iseloomustab dünaamiline majandus ja Euroopa Liidu keskmisest kõrgem majanduskasv.

Moody’s Investors Service’i hinnangul on LHV Panga pikaajalistel hoiustel stabiilne väljavaade. Moody’s on seisukohal, et sarnase ärikeskkonna tingimustes jätkab LHV Pank järgneva 12-18 kuu jooksul stabiilse tegevuse ja kindla krediidiprofiiliga.

Teade Moodys’e poolt koostatud aruande kohta on leitav SIIT.

scroll to top