fbpx
Close

LHV pank on lähedal Londoni filiaali avamisele

Avatar

Tallinna börsil noteeritud LHV pank teatas neljapäeval börsiteate vahendusel, et Ühendkuningriigi Finantsjärelevalve amet andis neile loa seal filiaali avamiseks. LHV plaanib filiaali registreerida lähinädalatel ja Londonis tegevust alustada märtsis.

Eesti finantsinspektsioon andis omapoolse loa eelmise aasta lõpus ning järgmiseks käiguks LHV panga jaoks on registreerida filiaal Ühendkuningriigi ettevõtete registris.

Londoni filiaal avatakse panga finantsvahendajate ärisuuna arendamiseks ning see võimaldab pangal liituda naelamaksete süsteemidega ning pakkuda tulevikus finantsvahendajatele reaalajas nii euro- kui ka naelamaksete teenust.

“Londonist on kujunenud olulisemaid finantskeskusi, kus on esindatud finantstehnoloogia ettevõtted nii Euroopast kui ka mujalt maailmast. Suuri ja nimekaid rahvusvahelisi maksevahendajatest kliente on meil täna juba mitmeid ja neid lisandub veelgi. Oma makseteenust saame edaspidi pakkuda lisaks ka pankadele, krediidivahendajatele ja teistele ettevõtetele,” ütles LHV panga juhatuse esimees Erki Kilu börsiteate vahendusel.

Ühendkuningriigi filiaali juhatajaks saab LHV panga juhatuse liige Andres Kitter, kelle vastutusvaldkonda on finantsvahendajate teenindamine ka seni kuulunud. “Tegeleme Londoni kontorisse sobivate inimeste värbamisega ja plaan on kontor avada märtsi keskel,” ütles Kitter.

Ühendkuningriigi filiaali ülesehitamise ja naelamaksete süsteemidega liitumise järel plaanib LHV hakata täiendavat tulu teenima 2018. aasta lõpus. Suurem tulude kasv on planeeritud järgnevatesse aastatesse, misjärel peaks filiaal hakkama tooma kasumit.

scroll to top