fbpx
Close

LHV finantsportaal | Vahendame kevade põnevat tulemuste hooaega II

Avatar

Foto: Shutterstock

Esimese kvartali tulemuste hooaeg on Ühendriikides hoogsalt käima läinud ja kuigi ettevõtted hiilgavad numbritega, ei ole need mõjunud investoritele nõnda rahustavalt nagu loodeti.

20. aprilliks oli oma tulemused jõudnud avaldada 17% S&P 500 ettevõtetest, kellest Factseti andmetel 72% ületas analüütikute müügitulu prognoosi, mis on ajaloolises kontekstis kõrge näitaja, eriti kui vaadata viimase viie aasta keskmist (57%). Seejuures on ka ületamise ulatus tavapärasest suurem olnud (1,6% vs 0,6% viimase viie aasta jooksul), tänu millele küündib S&P 500 ettevõtete esimese kvartali hinnanguline müügitulu kasv 7,6%ni ehk veidi rohkem kui märtsi lõpus konsensuse oodatud 7,3%.

Esimese kvartali tulemustele vastu minnes kardeti ühe võimaliku komistuskivina analüütikute võrdlemisi kõrgeid kasumiootusi, kuid tegelikkuses pole need probleemiks kujunenud. 20. aprilli seisuga aruande avalikustanud S&P 500 firmadest lõi Factseti andmetel 80% konsensuse prognoosi, mis on viimase viie aasta keskmisega võrreldes (70%) väga kõrge määr. Eelmisel nädalal paistsid eelkõige silma pangad, täpsemalt Goldman Sachs (tegelik aktsiakasum 6,95 dollarit vs oodatud 5,57 dollarit), Morgan Stanley ($1,45 vs prognoositud $1,25) ja Bank of America ($0,62 vs prognoositud $0,59), kes nihutasid kogu S&P 500 firmade esimese kvartali aktsiakasumi hinnangulist kasvu 13. aprilliga võrreldes 17,4% pealt 18,3% peale.

Loe edasi SIIT.

Mis on LHV finantsportaal?

scroll to top