polar.com

Leedu ehitusfirmale määrati hiigeltrahv, aktsia kukkus kolinal

David McBee/Pexels

Leedu Konkurentsiamet teatas neljapäeval, et Vilniuse börsil noteeritud ehitusfirma Panevežio statybos trestas (PTR1V) rikkus koos Irdaiva nimelise firmaga kartellikokkulepete reegleid. Börsifirmale määrati koguni 8,5 miljoni euro suurune trahv, Irdaiva “pääses” 3,7 miljonilise trahviga.

Firmadele pandi süüks, et aastatel 2013-15 osalesid nad Leedu koolide ja lasteaedade renoveerimishangetes ühiste pakkumistega, kuigi võimekus oli kummalgi firmal ka eraldi pakkumised teha. Konkurentsiameti sõnul suretas see loomuliku konkurentsi ning oli seadusevastane, kirjutab leedu keelne Delfi.

“Pärast kogutud andmete analüüsimist leidsime, et PST ja Irdaiva omasid mõlemad võimekust osaleda hangetel iseseisvalt või mingil muul viisil, mis poleks takistanud konkurentsi. Süstemaatilise koostöö tõttu ei võistelnud firmad omavahel ei projektide ega ka hindade osas,” sõnas Konkurentsiameti esimees Šarunas Keserauskas.

Ettevõtetel on õigus see otsus 20 päeva jooksul Vilniuse regionaalkohtusse edasi kaevata.

PST peadirektor Dalius Gesevicius polnud rahul ei Konkurentsiameti otsuse ega trahvi suurusega: “Kindlasti pole nõus, kahtlemata. Me peame materjalidega tutvuma, kuid minu meelest on see lollus. Ja see 8,5 miljonit… kust see number tuleb? Need olid väikesed objektid. Ühesõnaga, tsirkus!”

Ehitusfirma aktsia läks selle uudise peale muidugi vabalangusesse, kuigi ametlikku börsiteadet ei tulnudki, kuna väidetavalt PST ei pea seda otsust õiguspäraseks ja äramärkimist väärivaks.

Aktsia hind käis korra senisest hinnast -13% allpool, kuid kauplemispäeva lõpuks stabiliseerus -10% kandis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga