fbpx
Close

Kuidas tasuta VPN-serverid teenivad kasumit

Avatar

Foto: Pixabay

Võimalused raha teenimiseks internetis järjest kasvavad ja neid avastatakse iga päev. Tundub, et kasutajate loovusel pole majandusliku kasu saamisel mingeid piire ja selleks pakuvad VPN-serverid võimalust, mida nad on saanud erinevatel viisidel ära kasutada.

Kasutajad, kes valivad selle võrgutehnoloogia ja ühendavad oma seadmed VPN-ühenduse kaudu, saavad kasu selle pakutavast turbehaldusest, funktsionaalsusest ja struktuurist. Ühendus luuakse andmete krüptimisprotokolli kaudu ja selleks peavad kasutajad läbima autentimisprotsessi.

Laia valikuga VPN serverite seas on ka mitmeid, mis on tasuta. Nendest andmetest tuleneb küsimus, kuidas need VPN-teenused tegelikult raha teenivad, kuna on ka tasulisi versioone, nagu näiteks hetkel kõige populaarsem Express VPN.

Küsimustest teatud kahtlusteni. Näiteks on neid, kes pakuvad välja kasutajaandmete müügilülituse võimaluse, kuna kõigil VPN-serveritel pole ühesuguseid privaatsuseeskirju.

Siiski võib nimetada mitmeid sissetulekuallikaid, mis võimaldab mõista, kuidas need VPN-teenused raha teenivad.

1) Tasuta prooviversioon enne tasulise versiooni jaoks registreerimist

Kõige levinum viis, kuidas tasuta teenus tulu teenib, on tasulise versiooni pakkumine alternatiivina, pakkudes üldiselt paremat jõudlust ja kasutajatele rohkem eeliseid. Proton VPN on näide, mis näitab, et tasuline versioon subsideerib tasuta versiooni.

Seetõttu võib tasuta versiooni pidada tasulise versiooni reklaamiks.

2) Reklaamiga teenus

Paralleelselt tasuta teenuse pakkumisega kasutajale tasulise versiooni valimiseks kasutab ettevõte reklaame kui ressurssi, et saada iga kord ühenduse loomisel majanduslikku kasu.

Reklaamide ilmumiseks on mitu võimalust. Kõige tavalisem on reklaam, mis ilmub veebisaidi külastamisel

3) Andmete müük, tegelikkus või müüt?

Mainekad VPN-serverid pakuvad head tasuta teenust, kuid ülihead tasulist teenust.

On vähem populaarseid servereid, mis on ühenduse ja turvasüsteemi osas ebastabiilsemad, ja just nende puhul on kahtlus, et seal võib olla andmete nähtavus ja nende müük. Kõige tavalisem tava on isikliku e-posti aadressi müük ja lihtsaim viis seda märgata on rämpsposti suurenemine postkastis.

VPN-serverite töökindlus sõltub teenuse pakutavatest omadustest ja see, et server on tasuta, ei tähenda, et sel puudub turvasüsteem või et andmekaitset ei saa usaldada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top