fbpx
Close

Kinnisvarahinnad Eestis ja kogu Euroopa Liidus olid tõusutrendis

Avatar

Eurostat avaldas statistika, mille kohaselt Euroopa Liidus ja Euroalal tervikuna tõusid teises kvartalis kinnisvarahinnad nii 2018. aasta esimese kvartaliga kui ka 2017. aasta teise kvartaliga võrreldes.

Kui võtta võrdluseks 2018. aasta esimene kvartal, siis tõusid kinnisvarahinnad Euroopa Liidus ja Euroalal vastava indeksi põhjal 1,4%. Võrreldes eelmise aasta sama perioodi ehk teise kvartaliga oli tõus koguni 4,3%.

Eestis tõusid kinnisvarahinnad Eurostati andmetele tuginedes aasta algusega võrreldes 1,1% ning eelmise aasta sama perioodiga võrreldes koguni 7,4%.

Eelmise aasta andmetega võrreldes tõusid kõige rohkem kinnisvarahinnad Sloveenias (13,4%), Iirimaal (12,6%), Portugalis (11,2%) ja Ungaris (10,4%). Langesid hinnad aga näiteks Rootsis (-1,7%) ning Itaalias (-0,2%). Eesti näitaja oli siis varemmainitud +7,4%.

Tänavuse aasta esimese kvartaliga võrdlusse pannes tõusid kinnisvarahinnad kõige rohkem Sloveenias (4,2%), Maltal (3,2%) ja Lätis ning Rumeenias (mõlemad 3,1%). Langustrendis oli üksnes Horvaatia (-0,2%). Eesti näitaja oli siinkohal 1,1%.

Eurostati statistikaga saab tutvuda SIIN.

scroll to top