fbpx
Close

Kes kui palju pabistab? Esmaspäeval alanud langus Balti börsil hoogustus

Avatar

Kui me alles esmaspäeval kirjutasime, et kogu Balti börs oli väga punane, siis teisipäeval sai langus veel hoogu juurde. Koos kogu maailma aktsiaturgudega näitas ka kohalik Balti börs teisipäeval väga punaseid numbreid, kui kohe kauplemispäeva algusest langesid sisuliselt kõik aktsiad 2% kuni 6%. Päeva teiseks pooleks hinnad stabiliseerusid.

Balti põhinimekirjas olid suurimad langejad lätlaste ravimitootja Grindex (-5,82%), eestlaste Harju Elekter (-5,23%) ning leedulaste pank Šiauliu bankas (-4,64%).

Ekraanitõmmis Nasdaq Balticu kodulehelt (kõik põhinimekirja aktsiad ekraanile ei mahtunud):

Šiauliu bankas oli ka tehingute arvelt tipus, kui panga aktsiad vahetasid omanikku 386 korral, kogukäive oli 0,65 miljonit eurot. Tehingute arvult oli järgmine Olympic Entertainment Group (171 tehingut ja 0,47 miljonit), Tallinna Kaubamaja Grupp (107; 0,21 miljonit), Tallink Grupp (106; 0,23 miljonit).

Kokku tehti Balti börsi põhinimekirjas 1804 tehingut, mille kogukäive oli 3,13 miljonit eurot ja OMXBBGI indeks langes selle tulemusena kokku 2,91%.

LHV foorumis läks teemas “BÖRSIKRAHH 2018” küllaltki elavaks aruteluks, kas nüüd ongi SEE hetk käes. Peamiselt arutati teemat USA suuremate indeksite näitel, kuid sekka leidus ka Balti börsi kohta arutlejaid.

“Vaatan, et kui on valitud stabiilne aktsia, siis polegi langus nii suur. Pihta saavad ikka rohkem õhku täis puhutud asjad HAE, PRF. Küsimus on, kui pikalt langus kestab? Aga USA-s futuurid tõesti rohelised. Ja minu arust selline jabur crash, et keegi järsku üleöö avastas, et oih, inflatsioon on kohe ukse taga, oih intressimäärad tõusevad. Kellelgi on huvi tekitada paanikat. Aga jah kahju on tehtud ja turgude stabiilsus on kõikuma löödud,” kirjutas üks kasutaja.

Teine kasutaja tõi välja Balti börsi reaalsuse. “Tallinna suurim kukkuja on täna Skano, 5 tehingut ja käive 6 925. Homme on ilmselt õhtulehes pealkiri, kuidas OMXT oli vabalanguses. Samas on ka üks vastuvoolu liikuja – Arco Vara. Tõusnud täna ühe tehingu tulemusena 2,8%. Käive seejuures tähelepanuväärne 1.”

Äripäeva Investor Toomas kirjutas veebiveergudel, et tema jaoks on tänu börsidel toimuvale kätte jõudnud väga huvitavad ajad, mida ta jälgib suure huviga, et võimalusel oma portfelli täiendada.

Kuidas Rahajutud.ee lugejad börsil vallandunud sündmustesse suhtuvad? Kes müüb, kes ostab või kes vaatab kõrvalt?

scroll to top