fbpx
Close

Milline ettevõte on Tallinna Sadam? Mine ja uuri ise järele!

Avatar

Investeerimisklubi liikmetel on eelmistel aastatel korduvalt avanenud hea võimalus külastada Tallinna börsil noteeritud ettevõtteid, et kujundada endale investorina täpsem hinnang konkreetse firma tegemistest. Tänavusel aastal külastatakse esimesena varsti tõenäoliselt börsile lisanduvat Tallinna Sadamat ning sel korral on üritus avatud kõigile!

“Investeerimisklubi külastab igal aastal vähemalt kahte börsiettevõtet, et saada aimu ettevõtte tegevusvaldkonnast ning kohata selle juhte. Tuntud investeerimispõhimõte ütleb, et investeerida tuleks ainult nendesse ettevõtetesse, millest aru saad. Nähes ettevõtte tootmisüksust, protsesse ning kohtudes näost näkku selle eestvedajatega, kasvab oluliselt arusaam ettevõttest. See on üks osa investeerimisotsuste tegemisel,” selgitas Investeerimisklubi üks juhtfiguur Marko Oolo Rahajutud.ee portaalile põhimõtet, miks nad taolisi külastusi korraldavad.

11. mail toimuv üritus kannab nime “Tallinna Sadam – heade sõnumitega suursündmus” ning kestab kogu päeva. Osalejate ette tulevad näiteks Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm ning juhatuse liige ja finantsjuht Marko Raid. Seejärel tehakse osalejatele ekskursioon Muuga sadama aladele. Üritusel on unikaalne võimalus näha, kuidas opereerib Läänemere suurim kauba- ja reisisadamate kompleks. Lisaks sellele uuritakse lähemalt, mismoodi teenib suurettevõte tulu ja kasumit.

Piisavalt vaba aega on jäetud ka osaliste omavaheliseks suhtluseks, et leida oma tutvusringkonda investeerimishuvilisi inimesi või arutada sõpradega päevakajalisi jutte. Kirsiks tordile on Investeerimisklubi päevakavasse sisse kirjutanud ka ühe üllatuse ning tagasi Tallinnasse jõudes toimub soovijatele veel järelistumine.

Teatavasti on Eesti riik tegemas viimaseid samme, et valmistada ette Tallinna Sadamat börsile noteerimiseks ning tõenäoliselt on tulemas sellest viimaste aastate üks suurimaid IPO-sid kohalikul börsil, kui kolmandik Tallinna Sadama aktsiatest müüakse nii institutsionaalsetele kui ka väikeinvestoritele. Ettevõtte eesmärk on noteerida aktsiad Nasdaq Tallinna börsil hiljemalt 2018. aasta I poolaasta lõpuks.

Oolo jaoks on senised Investeerimisklubi poolt korraldatud ettevõtete külastused olnud väga kasulikud ja sama loodab ta ka sellelt ürituselt: “Ettevõtete külastamine on andnud hea tunde ja ülevaate, mis on kindlasti aidanud kujundada investeerimisotsuseid. Teisalt saab luua kontakti, mille abil saab igal järgmisel hetkel ühendust võtta ja enda küsimused ära küsida. Suurim lisaväärtus on ka see, et saab koos teiste investoritega arutada. Selle läbi saab kujundada objektiivsema investeerimisteesi.”

Lisainfot ürituse kohta saab SIIT.

scroll to top