fbpx
Close

Kas Mintose uued strateegiad kuritarvitavad laisku investoreid?

Avatar

Läti ühisrahastusportaal Mintos teatas esmaspäeval, et automaatne investeerimine on inimeste jaoks tehtud veel lihtsamaks, kui edaspidi saab endale paari hiireklikiga valida investeerimisstrateegia ning seejärel jätta portaal omasoodu toimetama. Mida Mintos üldse ei maini, on riskid ja ohud, mida investor peaks eelnevalt kindlasti läbi mõtlema.

Kuna Mintoses on uusi laenupakkujaid iganädalaselt järjest juurde tulnud, siis väikeinvestoritel on pidevalt vaja oma automaatpakkujat seadistada, et uute laenukontorite laenudest osa saada. Tõenäoliselt paljud investorid ongi sellele käega löönud ning paljud laenukontorid on jäänud automaatpakkujatest välja.

Mintose huvi on aga pakkuda ka uutele laenukontoritele võimalust investorite rahast osa saada ning selle poole püüdlemise üheks meetodiks on äsja välja toodud investeerimisstrateegiad. Klientide jaoks reklaamitakse seda võimalusena enda elu palju lihtsamaks teha, kuna tuleb valida vaid üldine strateegia ja muud valikud tehakse investori eest automaatselt ära.

Mintos on kokku pannud kolm erinevat investeerimisstrateegiat – lühiajaline, hajutatud ja tagatud laenude strateegia. Kõigile kolmele on ette antud ka eeldatav tulusus aasta baasil. Täpsemalt saab strateegiate kohta lugeda SIIT.

Mintose Facebooki grupis alustati koheselt selleteemalist küsitlust ja hakati otsust ka kommenteerima ning mitmed investorid nõustusid, et portaali suurem eesmärk on see, et investorite raha jõuaks ka laenudeni, mis erinevatel põhjustel teistega konkureerides muidu huvi ei paku.

“Ma arvan, et eesmärk on julgustada investeerimist kõikide laenupakkujate laenudesse, sest mõnda neist ignoreeritakse, kuna nad pole investoritele atraktiivsed,” kommenteeris üks Mintose investor sotsiaalmeedias.

Teine investor nii pehmelt olukorda ei sõnastanud: “Vean kihla, et see on strateegiline liigutus, et sundida laisku investoreid ostma ilma igasuguse garantiita laene kehvadelt laenukontoritelt!”

Mintose poolt kokku pandud lühiajalise strateegia aastatootluseks peaks nende sõnul tulema umbes 8%, mis tähendab, et sinna strateegiasse panustavad investorid saavad endale portfelli nii suurema tootlikkusega lühilaene kui ka päris väikese tootlikkusega laene, mis avatud turul investoritele huvi ei paku.

Mintose puhul oleme aga kirjutanud, et väikeinvestoril on väga keeruline sellel platvormil erinevate laenukontorite puhul võrrelda tootlikkuse ja riski suhet, mistõttu need 8% intressiga laenud võivad olla sama riskantsed kui 14% tootlusega lühilaenud.

“Mulle ei meeldi ükski nendest ette antud strateegiatest. Ma eelistan ‘pikaaegset, kõrge intressiga, tagasiostugarantiiga strateegiat’,” kirjutas sotsiaalmeedias läbi iroonialoori üks Mintose investoritest.

Talle sekundeeris teinegi: “Miks ma peaksin uue meetodi kasutusele võtma? Isiklikult olen ma praeguse süsteemiga väga rahul. Ma loodan, et Mintosese ei tule uus Bondora…”

Rahajutud.ee portaali hinnangul on Mintose investeerimisstrateegia üks vähene positiivne külg see, et investeerimine on tehtud veel lihtsamaks ja kiiremaks. Kui analüüsida statistikat ning uurida erinevate laenukontorite tausta ja majandustulemusi, siis ise enda automaatpakkujat seadistades on väga suure tõenäosusega võimalik saada väiksema riski juures paremat tootlust.

Neile investoritele, kellel on prioriteetide nimekirjas kiirus ja lihtsus eespool tootlusnumbrist ja riskidest, on uus tööriist aga kindlasti hea uudis.

* See artikkel on kirjutatud informatiivsel eesmärgil ning pole mõeldud investeerimisalase nõuandena. Iga investor peab oma investeerimisotsused ise läbi mõtlema ning vajadusel küsima nõu ekspertidelt.

Kui soovid Mintoses investeerimisega alustada, siis tee konto läbi Rahajutud.ee lingi. Sellega toetad meie portaali tegevust. Täpsemalt loe SIIT.

scroll to top