fbpx
Close

Kaarel Ots | Tund Investor Toomasega ja põige AK-sse

Avatar

Nasdaq Baltic | Foto: Siim Semiskar

Märtsikuus ei saanud üle ega ümber Olympic Entertainment Groupi ülevõtmise uudisest. Sellest rääkisin muuhulgas Aktuaalses Kaameras. Loomulikult on kahju, et investoritele meeldinud ettevõte börsilt ära plaanitakse viia, kuid see on elu ja äri osa. Leian, et asutajad on realiseerinud edukalt oma elutöö ja selle eest tasub neile palju õnne soovida.

Ühe-kahe suurettevõtte lahkumine mõjutab mõistagi nii börsitehingute käivet kui ka börsiettevõtete summeeritud turuväärtust, kuid see ongi reaalsus. Paljud Eesti ettevõtted on müüdud välismaistele omanikele ja meie turu olemust peegeldavad väikese ja keskmise suurusega ettevõtted.

Paneme jätkuvalt suurt rõhku alternatiivturu First North tutvustamisele just nimelt väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele, kellest mitmed valmistavad turule tulekut juba ka ette. Miks nad avalikule turule pürgivad? Sest börs ja First North ei ole lihtsalt vahend kapitali kaasamiseks – ettevõte muutub ka nähtavamaks ja tuntumaks, ning suureneb usaldusväärsus, mis aitab vallutada uusi turge välismaal ja võita juurde kliente kodumaal.

Loe edasi SIIT.

Kes on Kaarel Ots?

scroll to top