fbpx
Close

Jaak Roosaare: Tallinna Sadama aktsia hinnavahemik oli meeldiv üllatus

Avatar

Foto: roosaare.com

Eesti investorkogukonna üheks kõneisikuks olev Jaak Roosaare on reedel avaldatud Tallinna Sadama aktsiate esmapakkumise hinnavahemikust 1,4 – 1,8 eurot positiivselt üllatunud ning plaanib aktsiate märkimisel kindlasti kaasa lüüa.

“Minu jaoks oli see meeldiv üllatus, oleks eeldanud vähemalt 2+ eurost hinda,” kommenteeris “Rikkaks saamise õpiku” autor Roosaare Rahajutud.ee portaali küsimuse peale, kuidas ta seda vahemikku hindab.

Edukas investor tõi Tallinna Sadama puhul paralleeli ka minevikust: “Mulle meenub Seppo Saario mõte, et kui riik erastab, tasub osta, sest riik ei taha endale suurel hulgal vihaseid valijaid ja on pigem nõus osa raha nö. “lauale jätma”. Selle mõtte järgi tegin kunagi oma esimese aktsiatehingu, ostes Eesti Telekomi aktsiaid. Usun, et see kehtib ka Tallinna Sadama puhul.”

Roosaare usub, et Tallinna Sadama aktsial on kõik võimalused tõusta rahvaaktsiaks nagu ettevõtte ise loodab ennast selle IPO-ga positsioneerida. Võimalik ülemärkimine ei sõltu aga väikeeinvestoritest: “See sõltub siiski ilmselt fondidest ja välisinvestoritest, kuid ma usun, et
tuleb 10 000+ kohalikku väikeinvestorit ka asjaga kaasa ja pigem ma usun, et märgitakse üle.”

Kas kavatsed ise ka Tallinna Sadama aktsiaid märkida? “Jah, panen erinevatele ettevõtetele LEI koodid valmis, et saaks mitme keha alt märkida,” ei pelga Roosaare oma otsust välja öelda.

Rahajutud.ee paneb siinkohal kõigile südamele, et enne investeerimisotsuse tegemist tutvuge kindlasti Tallinna Sadama aktsiate esmapakkumise prospektiga, mille leiab SIIT.

scroll to top