fbpx
Close

Jaak Roosaare pensionireformist: rumalatel ei saa keelata oma raha kohe ära põletada

Avatar

-Jaak Roosaare | Foto: Rahajutud.ee

Rahajutud.ee portaaliga koostöös sündinud podcastis “Edu Valem” käis sel korral Eesti investorkogukonna tõeline eestkõneleja Jaak Roosaare, keda tihti nimetatakse hellitavalt ka “staarinvestoriks”. Kuna rahateemad on tänu valitsuse kavandatavale pensionireformile ühiskonnas teravalt üleval, siis palusime ka Roosaarel sündmusi kommenteerida.

“Mina olen enda jaoks selgelt suutnud lahti mõtestada, et II ja III sammas annavad sulle kõige odavamate kuludega indeksfondis raha koguda ja lisaks saad riigilt veel boonust. Mul on mõned inimesed küsinud, et okei, ma võtan sealt raha välja, aga kust ma saan hakata odavaid indeksaktsiaid ostma. See on eriti jabur küsimus. On olemas selline toode, kus sa ei maksa ostu ega müügi eest, halduse eest maksad minimaalselt ja sa tahad seda oma kontole võtta, maksta ära tulumaksu ja hakata sama asja ise tegema,” tõi Roosaare välja peamise mõtte II samba abil indeksfondidesse kogumise toetuseks.

Kogenud investori sõnul tehakse pensionireformiga mitmeid asju vähemalt tema jaoks paremaks: “Ma alguses olin väga skeptiline riigi koha pealt, et äkki neid seadusi veel muudetakse. Aga nüüd, kus (raha) väljavõtmine on natukene lahtisemaks läinud… Minu jaoks oli suurim probleem, et kui kogusid raha ära, siis ei saanud seda mõistlikult kätte. III sambaga on see suhteliselt lihtne ja II sambaga tehakse ka lihtsamaks.”

“Ma pigem ütlen, et on pluss, et see reform tehti. Kuigi, rumalatel inimestel on võimalus see raha kohe ära põletada, siis seda ei saa ka keelata. Ma oma olemuselt olen ikkagi sellise maailmavaatega, et inimestel peab olema õigus ise otsustada oma asjade üle,” võttis Roosaare mõtted kokku.

Eelnevalt mainitud rumalate inimeste arv jääb Roosaare sõnul paljuski lõpuks ka müügimeeste südametunnistusele. Miks, seda kuula juba “Edu Valemi” saatest (pensionireformi teema alates 1.01.06):

scroll to top